Discussion Čarodejník Kruhu

Discussion in 'Česká a Slovenská sekce' started by Nebula, Sep 2, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. elithyacz

    elithyacz Forum Baron

    Nikde je to jen vzhled který koupíš u kováře v Cardhunu nebo v okně přispůsobení.

    edit: nebo jak píše Zrusto 2h zbraň : Nositel zkázy je z Balora.
     
    Last edited: Nov 30, 2019
  2. Zrusto

    Zrusto Forum Greenhorn

    Jestli ti jde o uniq Nositel zkázy, tak lze dropnout z Balora na libovolné obtížnosti. Jen je náhodný drop.. Přeměna vzhledu zbraně stojí temný a jestli ti jde o efekt, co daná zbraň umí, musíš zabít požadovaný počet monster k odemčení efektu(viz http://prntscr.com/q487yn )
    Pak máš takovýto efekt: http://prntscr.com/q488jx
     
  3. *EyesFuture*

    *EyesFuture* Someday Author

    Zatial takto, je tam kopa roboty ešte, kamene hotové tak na polovicu platiny tiež zbran stále len 342%... Ale dá sa s tým behať všetko :)

    [​IMG]
     
  4. Skuska55

    Skuska55 Advanced

    mal by som otázku

    https://imgur.com/a/seRjvW9

    koľko kráľovských drahokamov potrebuje čarodejník?
    Plánujem používať neskor torzo z Q1. Zatiaľ tam nemám vhodné očarovanie.

    rubínov -5 ks
    onyxov -5 ks
    ametystov- ?
    diamantov- ?
    kyanitov- ?

    Ide mi o to aby som zbytočne nemal veľa napr. kyanitov.
     
    Last edited: Dec 3, 2019
  5. blackassam

    blackassam Forum Expert

    Rubín a onyx je základ pokud chceš něco z toho kupovat. Ostatní typy šutrů časem dofarmíš, tak si s tím hlavu až tak nelámej. Prsteny+boty - případě rukavice ametysty, opasek+plášť diamanty, torzo - případně Kara ramena kyanidy... ostatní podle potřeby jak to chceš celkově doladit.
    Kara případně Q8 set má lepší zbroj než torzo z Q1, tak si tohle zvaž. Karu set máš asi lepší do startu. Je to jako instant odrazový můstek. Když už Q1 tak to chce redukci na manu + zeal opasek. Popřípadě je varianta kary s nepřeneseným Q1 torzem...jako přechodová možnost... něco spadneš sice ve zranění ,ale budeš mít o to víc many.

    Hodně kamenů...?...to asi nebude nikdy :D... buď si uděláš jehlany nebo můžeš semlít na prach ;)...
    screen jsem pořádně neviděl co tam máš...na mobil nějaké blbé rozlišenío_O:D
     
    Last edited: Dec 3, 2019
  6. elithyacz

    elithyacz Forum Baron

    Čím více šutrů tím lépe jak píše black když budeš vyrábět pyramidy časem tak se ti to bude hodit že budeš mít mraky šutrů navíc.
     
    Last edited: Dec 3, 2019
  7. Borošar

    Borošar Forum Connoisseur

    Já nosím 10 kyanitů (torho + ramena), 10 ametystů (prsteny) a zbytek diamanty (v botách mám hvězdičky na manu a v amuletu klenoty koalescence).
     
  8. Skuska55

    Skuska55 Advanced

    Na môj štýl hry mi bude viac vyhovovať torzo z Q1 - je tam veľa many. Keď zoberiem boost na manu, tak počet ľadoviek je neporovnateľne lepší. Teda aj vyššie poškodenie dokážem spôsobiť celkovo. S Karabosou dám myslím iba 3-4 ľadovky a veľmi sa neoplatí, používať pri tom torze manu keď nemám aktívny boost na manu. Pri Q1 je počet ľadoviek už omnoho vyšší, takže sa oplatí klikať na manu.
    Podľa potreby to môžem stále prehodiť na torzo z Karabosy + boost na život keď budem potrebovať aby som mal viac brnenia + života.

    Mám runy na zníženú spotrebu many + runy na rýchlejšie kúzlenie ( v amulete - nečakám dajme tomu 50 sekúnd ale iba 20 sekúnd.)
    Keď hodím meteor, aby som mal bonus k DMG a skončí mi jeho trvanie okamžite hodím ďalší, takže pokiaľ som vo wortexe mám nonstop vyšší DMG.

    Stále je ešte čo robiť na postave. Viem nedá sa jednoznačne napísať čo je lepšie používať. Ide aj o to aké má hráč silné drahokamy a aké má runy. Ako sa mu podarí vhodne skombinovať veci na postavu. Napr. Dragan pridá DMG, Q1 manu a iná časť brnenie. Občas sa zadarí dropnúť niečo lepšie, takže každý čo to hrá už dlhšie, vystrieda rôzne časti setov a vyskúša rôzne kombinácie. Zo začiatku rôzne veci na kitik, potom na DMG keď už bude mať kráľovské onyxy.
     
    Last edited: Dec 5, 2019
  9. setoneto

    setoneto Forum Pro

    Ahoj, co mas za runy v druhem prstenu, 20%? Koukam ze mas 3x40 a 2x20% tj 160%, priste bych tu treti 40% nechal rozlozenou a dal 2x40 a 3x30 = 170% a za dve usetreny 20% udelal v druhym prstenu 30%
    Mas to pekny, az na ty odolky 10k mi prijde malo, jaky mas runy na odolky v opasku pripadne v plasti?
    Podobny problem mam na warovi a delaj to ty kara ramena, se dostanu na 22k spodni odolky s vetsinou kralovskyma diamantama a na trpovi s q5ramenama 1xzbroj 3xodolky mam 33k spodni s jednim kralovskym a zbytek posvatny/dokonaly
     
  10. Skuska55

    Skuska55 Advanced

    Ja sa spolieham, že mi pomôžeš na mape a vymlátiš to za mňa. :) Ja ti budem fandiť Setoneto do toho, do toho. PS. na gildovom chate ti to napíšem, aby mi nezávideli, prípadne sa nesmiali čo kde mám a koľko. Nemám vylepšené drahokamy, takže ešte tam je veľa priestoru na zlepšenie. Mám dosť veľa v brnení. Uvidím až sa mi podarí vložiť do Q1-torza aj do opasku očarovania ako na tom budem. Plánujem drahokamy na brnenie znížiť počet a buď pridám život alebo odolnosť. Do života teraz neinvestujem. Dávam zníženie spotreba many a rýchlejšie kúzlenie. Pre nedostatok času nestíham nafarmiť blbosti na vylepšenie drahokamov. Som ako tak stihol rubíny vylepšiť.
     
    Last edited: Dec 7, 2019
  11. setoneto

    setoneto Forum Pro

    Jestli se ti bude nekdo smat kvuli statum misto aby ti poradil, tak ho klidne vykopni z gildy :) mas me svoleni :) ikdyz o tom dost pochybuju, pulka gildy si o takovych statech muze nechat zdat a zbytek doufam farmi a nema cas se posmivat
    Jestli mas vylepseny rubiny 5x90 uz bych premyslel o krvavy zbrani, sice neni videt co mas na levy strane za veci, ale jak to mas ted je to vhodny spis pro wara 3xdragan 3xkara
    Mas tu dve inspirace ve vlakne, maj to vymazleny k dokonalosti, takze staci okopirovat kus tady a kus tam, na set z kostky nemas kritiky, nechal bych q9amulet, ozdobu/plast z kary nebo jak to mas a k tomu ty gnoboby prstynky a premium opasek a makal na onyxech
    Jestli ti padnul plast konec hrabivosti, klidne bych ho nasadil, udela ti kritiky ted na event i4. Na trpovi ho ted nosim jen t6 a dal mi tolik kritiku, ze mi to vynahradilo vymenu q4opasku za premium, q9amuletu za mortise a helmu s 1xkrit za full dmg a jeste zbylo asi 8bodu do hrdost popravciho. Sice jsem prisel asi o 6k odolnosti z plaste/amuletu, ale dostal jsem se pod 400esky medved i4 solo a to uz je pohodka, ani tu nebudu rozebirat, ze kdyz jdu s warem solo nedostanu se pod 800esky
    Ten plast je jen docasny reseni, krom tech kritiku je asi k nicemu ale vychazi mi to ted lip na esku kvuli 29horni dmg proti khalys 11rychlost utoku a dole 9dmg, ale jak opravi chybu v q9amuletu jde zpatky i s khalys plastem
     
    Skuska55 likes this.
  12. Skuska55

    Skuska55 Advanced

    Setoneto, - na obrázku čo je o pár príspevkov vyššie, mám v inventári torzo z Q1 + opasok z prémium dňa. Tieto veci plánujem nasadiť. Zatiaľ sa na ponku nedarí, nemám tam čo preniesť, takže ostávajú v inventári. 2ručná zbraň s platinovým očarovaním mi pekne dlho nedropla. Rubíny na maximum nemám všetky. Mám ich na maximum vytiahnuté iba 2. Zbraň si zatiaľ nechám tak ako je teraz. V budúcnosti až budem mať všetkých 5 rubínov na maximum tak tú palicu krvavého mága nasadím, no zatiaľ mi nedropla. Čo som čítal na fóre, tak tá rýchlosť z krvavej palice prekoná bonus k DMG z meteoru pri Q7 palici. No stúpne aj spotreba many :-(

    Ozdoba zbrane - nedarí sa na ponku. Zatiaľ nosím 2modré a 2 zlaté očarovania. Takže je to na zaplakanie. No mám pripravenú luxusnú ozdobu - ktorá keď sa podarí bude výborná. 3platiny+3platiny to kombinujem z zlatými očarovaniami, no ponk nie a nie ustúpiť. 3+3+3+2 a dostanem z toho 1 zlato :-(((( vrrrr

    Inšpirácie sú pekná vec, no drop +ponk nepustí. V almanachu sú tak isto nejaké užitočné kombinácie.

    Veci čo mám na postave nasadené, sú poskladané tak, že som pravil kompromis, aby som mohol použiť čo najlepšie veci z inventára. Skúšal som to rôzne poskladať, no nebol som spokojný z inými možnosťami.
    Neskôr možno polovicu čo nosím vymením.

    Potom na gildovom chate až bude viac času napíšem viac

    ...a z gildy povyhadzujem zopár hráčov - neukázali sa dlhšiu dobu. Takže kto by mal záujem o pohodovú gildu radí Vás privítame. Stačí kontaktovať hráča Setoneto alebo Skuska55. server Grimmag
     
    Last edited: Dec 15, 2019
  13. setoneto

    setoneto Forum Pro

    Ahoj, ponk je nestesti, do zbrane jsem utopil uz mega zlata a porad mam jen 339od predmetu, ted v tydnu jsem resetoval 344, ozdoba to samy 138hk. Nemicham zlaty s platinama, nema to cenu, jestli mas dve ozdoby po trech platinach, tak na treti ctvrtou pozici davej jakykoli lego co padne. Snazim se co nejmin ponkovat fialky z vysokych pekel, ideal je kdyz jdu tocit bosse za klice na fatalu na prisady, nadelam bagl fialek t3 a sponkuju vsechny 2h co potkam, po par hodinach mam desitky neuspesnych pokusu na zbrani a odpadam znechuceny s vedomim, ze jsem se priblizil vysnenym 360+
    Oproti tomu na trpovi me 362od predmetu vyslo ani ne na 100k zlata a po roce s nim mam o 1k vetsi dmg nez s triletym warem, to bych se pos..l
    Co je jeste horsi jsou plaste, vsechny rubiny a onyxy co nadelam sypu do pokusu na plast a zatim mam jen jeden lego s 2xmin dmg a jeden 1xrychlost utoku, to je uplne k smichu, jako bych si v realu utiral zadek stokorunou
    Edit: s tou podovou gildou bych to moc neprehanel, je to takovej mix vseho, vhodnej spis pro lidi, krery jsou samostatny. Osobne novackum nemam uz co nabidnout, uz me to s nima moc nebere, obcas par kol nekam na i4 at maj sanci neco dropnout a jdu si po svych. Je to smutny, ale taky bych rad hral a ne jen nekde cekal a busil do vseho sam jak hluchej do vrat
     
    Last edited: Dec 14, 2019
    Skuska55 likes this.
  14. Skuska55

    Skuska55 Advanced

    Pomaly začínam mať podobné názory ako Ty šéfe, čo sa týka ťahania slabších hráčov.
    Po včerajšku mám mindráky :-D som sa tešil, že akú mám silnú postavu a zistil som, že som bol na veľkom omyle. Presvedčil si ma o opaku na inferne 4. Nestíhal som držať krok.

    Čo sa týka ťahania hráčov ktorí sú čerstvé 55 levely napíšem to z ich pohľadu aj z pohľadu hráča čo už má silnú postavu.

    slabí hráči - text s bielou farbou
    silní hráči - text zelenou farbou

    Nemajú rýchlosť pohybu, preto sa na nich čaká dlho. Žiaľ poniektorí ako keby naschvál zdržujú a vypisujú blbosti na chate.
    Zbierajú všetok drop - lebo na vyššej obtiažnosti je vyššia pravdepodobnosť dropu kvalitnejšej veci. Samostatne by nemali ako získať tie veci - kde je vyšší tier. Zbytočne na mape porovnávajú veci čo im dropnu.
    -silní už si vyberajú čo budú zbierať, nezbierajú všetko, ak treba na mape postupovať rýchlo. Zbierajú iba to čo práve potrebujú. Napr. iba 2 ručnú zbraň a torzo. Snažia sa čo najrýchlejšie prejsť mapu. Majú už svoju rutinu, aby sa pohybovali efektívne - vedia kde sa dá skrátiť cesta na mape skokom, aby šetrili čas.

    Umierajú na každom kroku, lebo majú príliš málo života a často ani nemajú aktivovaný boost na život, aby tak často neumierali.
    Nie sú pripravení - nemajú nafarmené napr. drevo na mapu Karabossa. Zbytočne odbiehajú od skupiny ( mapa vlkodlaci napr.) a snažia sa zabiť minibosa. Keď umrú treba hľadať na mape miesto, kde ich zabilo aby sa ich dalo oživiť. Ani ich nenapadne aby sa sami oživili.
    Silnému sa neoplatí chodiť na obtiažnosť bolestivá alebo trýznivá. Stojí ho to vstup k bossovi -KARABOSSA a keď čersvá 55 ešte napíše vyvolaj mi zase bossa, tak to nepoteší.

    Ako keby poniektorí nechceli pochopiť, že druhí nemajú 10 hod denne na hru. Keď mám napr. 2-3 hod. na hru, chcem toho stihnúť čo najviac. Vytáča ma to zbytočné zdržovanie.

    ukážka konverzácie:
    -pomožeš mi?
    -čo potrebuješ?

    -pomožeš mi?
    -Napíš čo konkrétne potrebuješ

    chodí okolo a nechce napísať o čo mu ide
    4 minúty prejdu pokiaľ napíše čo potrebuje.
    Mapa vlkodlaci - pomôžeš mi zabiť bossa? 43 level

    -ok o 2-3 minúty možeme, dokončím ešte mapu. Predaj si zatiaľ veci z inventára, aby si nezdržoval potom.
    - som na mape, čakám ťa.
    - o 5 minút neskôr, som na mape poď rýchlo.

    - už som tu
    - 1/2 mapy je vyčistená. Stojí ešte stále na začiatku mapy. Pohni sa, pozbieraj si drop lebo zmizne. Ten drop tu nebude večne. Čo ti vypadol internet?
    - No ideeem, no.
    Pri bossovi - môžeš ho vyvolať.
    Vypisuje že v škole mu nejde matematika.
    cca - 3 minuty prejdu.

    Tak vyvolaj ho, nemám toľko času, o chvíľu idem do práce a chcel by som dokončiť dnes event.
    -nemám fľaštičku na vyvolanie bossa.
    Bolo mi ho ľúto, tak mu vyvolám bossa a porazím ho.
    Vypisuje mi, že tomu čo mu včera pomáhal to išlo oveľa rýchlejšie.
    Aby som mu išiel pomôcť vytiahnúť postavu na level 55 z 43.
    Ťahať ťa nebudem na 55 level. Keď potrebuješ pomôcť z bossom môžem pomôcť.
    odchádzam zo skupiny a zvažujem či ho nedám do skupiny ignorovať.
     
    Last edited: Dec 15, 2019
    -Touchwood- and micuna13 like this.
  15. medicz

    medicz Forum Greenhorn

    Jukni u vchodu do dungenu kde je zobrazená
     
  16. Skuska55

    Skuska55 Advanced

    Nedal by tu prosím TOP mág obrázok svojej postavy, aby pre slabších mágov bola nejaká inšpirácia ako ďalej s rozvojom postavy?

    Nedarí sa mi vytiahnuť hore - kritické škody. Zatiaľ to riešim petom čo pridáva bonus ku krit. škodám.
     
    Last edited: Dec 23, 2019
  17. Zrusto

    Zrusto Forum Greenhorn

    Nejsem sice nějak top hráč s vymazlenou postavou, ale napadá mě, buď skrz runu destrukce(či jak se jmenuje) do 2h(na max by to mělo být 32%, už si nepamatuji přesně). V případě, že bys měl obrovský přebytek krit rate, tak v ozdobě bys mohl udělat 3x krit rate + 1x krit dmg + mít max platiny v amuletu + prsteny
    Nebo nějak vymazlit postavu, že zakomponuješ 2 části setu z krychle, tam je krit dmg jako bonus.
     
  18. blackassam

    blackassam Forum Expert

    @Skuska55 Obecně platí že se ponkuje 4x kritické škody očarování do prstenů a amuletu.
    Pokud budeš mít přebydky v kritickém zranění tak můžeš teprv začít uvažovat o náhradě za HP. Což jsou třeba varianty, že se ti podaří naponkovat čisté platiny nebo případně vyměnit runy rychlosti ve zbrani za runy na kritické škody.
    Tak že chybu najdeš v prstenu, kde máš přenesené 4x očarko na HP - teda pokud ho stále používáš. Takhle budeš odkázaný na skupinový bonus kritiky od mága, abys to byl schopný dorovnat. Jinak můžeš ještě uvažovat o jiných setech třeba 3 části z kostky amulet+prsten+ozdoba...případně set dračí stříbro amulet+prsteny...něco ze setu z destruktora obsahují taky kritiku....ale bude to už o kompromisu něco za něco.
     
  19. setoneto

    setoneto Forum Pro

    Ahoj, elithyacz a eyesfuture jsou podle me oba jasny topky, nebo nejsou daleko od toho co je mozny z toho vymacknout (muj nazor), tam bych upiral svuj zrak a nevymyslel nic noveho. Dej si nejakej pevnej cil, treba kritik 25600 80% na i3 a k tomu prizbusobuj zbytek.. tj mas prebytky muzes zacit uvazovat o setu z kostky, kdyz sundas q9amulet a rozbouras set ozdoba plast budes mit kolik kritik, spadnes o dost
    a urcite lepsi 26k hodnota+350krit.dmg nez 22k hodnota+400krit.dmg. krom toho kostka ti da 25%krit.dmg, ale prijdes o 10% z plaste jestli nosis bilou karu, takze vydelas jen 15% a to se vyplati az kdyz mas rezervy v hodnote. Zalepit to muzes plastem na kritiky ted z eventu, na t8 dava pres 4k, do statu pribyde asi 6k a s tim uz muzes premyslet dat do ozdoby jednou krit.dmg
     
  20. Skuska55

    Skuska55 Advanced

    Ďakujem Setoneto za ochotu pomáhať.

    Z poskladaním vhodnej kombinácie to je dosť ťažké. Setové bonusy sa mi nabúrajú, keď nahradím jeden kus za niečo iné aj keď je to silnejšie. Výsledný efekt môže byť - oslabenie postavy. Je to vždy niečo za niečo. Pridá mi to napr. na kritik, ale uberie na DMG.
    Snažím sa poskladať zostavu tak, aby som sa nedostal do slepej uličky. Niečo u čoho by som mohol ostať dlho. Viem nedá sa to poskladať natrvalo, vždy dajú do hry niečo nové čo nabúra osvedčené veci.

    Žiaľ keďže sa nedá vybrať očarovanie z predmetov, tak porovnávanie veci ide dosť ťažko. Keď sa na ponku zadarí zložiť niečo lepšie (očarovanie zlato/platiny), tak je človek občas na pochybách kam to vložiť, keď má 2-3 podobné predmety.

    Čo sa osvedčilo vám skúseným hráčom? Ako to robíte keď máte nejakú vec s očarovaním ktorú máte nasadenú na postave a používate ju a potom dropnete lepšiu vec z iného setu. Ako robíte porovnanie tých vecí? V jednej je očarovanie a v inej nie je. Ako potom riešite kam vložit očarovanie, aby výsledný efekt bol čo najoptimálnejší?

    Dám tu neskôr obrázok postavy aj vecí čo mám v inventári. Zatiaľ som sa nerozhodol definitívne. Mám určitú predstavu čo by pripadalo do úvahy. Bol tu spomenutý set z kociek. Pôjdem myslím týmto smerom.