Discussion Diskuzní koutek

Discussion in 'Česká a Slovenská sekce' started by Azachiel_de_Morgen, Aug 30, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Květ1nka

    Květ1nka Someday Author

    Ki, já neříkám že nemáš pravdu, ale z jakého jiného pohledu já mám psát svoje názory? Já mám jen jeden pohled na hru a to ten můj. Ano, máš pravdu, mám nadprůměrnou postavu, jsem v jedné z nejlepších CZ/SK gild a jsem většinou obklopen hráči, kteří jsou stejně silní jako já. Ale proč? Protože hraju už celkem dlouhou dobu a poznal jsem mnoho hráčů. DSO je můj koníček, kterému věnuju denně čas. A hraju s lidma, kteří to mají úplně stejné. Nemůžu to brát z pohledu slabé postavy, protože i kdybych tu slabší postavu měl, gilda a kamarádi mi stejně pomůžou, tak jako já bych pomohl jim. Takhle se dělají silné postavy. A když mě někdo obviní, že chodím jen se silnejma hráčema, jen se usměju. Kdyby si věděl kolika hráčům už sem pomohl, asi by ses hodně divil. A ať mi nikdo neříká, že se nedá hrát s hráčema z regionu. Dá a úplně v pohodě.
     
    Warodzilla and elithyacz like this.
  2. Borošar

    Borošar Forum Connoisseur

    @humunkulus
    Milý trolle... Tvé příspěvky začínají být naprosto k popukání, tudíž i při mém IQ se na Tebe nemohu zlobit :rolleyes:
    Já si po přesunu na AJ forum říkala, kde je Hugo... ale místo něho máme Tebe, takže je vlastně všechno v pořádku :D
    Btw. Tvůj nick nemá mít žádný význam, nebo jsi jen špatně napsal slovo Homunkulus? :)

    @ki84
    Ty ale to se přeci nemůžeš divit, že když nejsi v gildě a půl roku tu nejsi, že to takhle vypadá... Lidé odsud odcházejí a zase se vrací a pak zase odcházejí... za těch skoro 8 let už přišlo a odešlo tolik lidí, že to ani nespočítám... tím nechci popřít, že hra pomalu umírá... tak to ale prostě chodí... hry začínají, dostanou se na vrchol, chvíli se tam drží a pak postupně upadají, přestávají se dělat nové obsahy, pak se přestanou opravovat bugy a jednoho krásnýho dne se vypne server... a hráči jedou dál, jen v jiný hře :)

    A bavíme se o Neporazitelných... Červy na i4 bych bez domluvený skupiny nešla... ale je pravda, že někteří lidé z gildy to s lokálem odchodili, nebo i4 dogrindovali na mapě... (jsou to trubky a místo toho, aby se domluvili spolu, tak si našli lokál, aby někoho neobtěžovali :D )

    @Stóné
    Taky jsem nedávno říkala, že se to stížení bossů minulo účinkem... vzhledem k tomu, že nepadá modrá, začali jsme chodit bosse zelenou, nebo bílou... jediný rozdíl je, že to trvá déle, takže je to opruz a herní výzva se nekoná...
    BP tlačí dost, ale to je asi v této fázi upadání hry běžné :) Kdyby místo toho zvedli lvl a pustili Sargona, tak by to podle mě mělo větší efekt...
     
    Antikrist-666 and Warodzilla like this.
  3. ki84

    ki84 Advanced

    Květ1nka vo vieš čom má humunkulus určite pravdu. Tvrdíš, to čo nikto nenapísal. A robíš to preto, aby si zhodil toho druhého a vyvýšil sam seba. Kde ťa kto z čoho obviňuje, ach jaj a čo tvrdí.

    micuna13 poprosil by som ťa, nepíš mi že plačem. Mne u riti jedno či event dokončím alebo nie. Mne už kamene vylepšenie postavy ozaj neriešia alebo len minimálne. Jednoducho sa mi ale tento systém nepáči. Už ste otrepaní, že ak sa niekomu niečo nepáči tak plače. Nie je to tak. Ale tak no, slnko svieti na všetkých.

    A pozor, ja viem čo je to mať veľmi silnú postavu, pred zavedením platín a vylepšovania kameňov som podľa tých statov čo tu dávali hráči patril k tomu výrazne silnejšiemu. A síce beriem, že ranger mal s výbušným silu, ale aj v aréne som ako centúrio už s vyponkovanou postavou dával maršálov a robil na vlajkách skóre aj cez 50 ku povedzme 5-7. Zo začiatku to prirodzene bolo celkom opačne. Pár linkov som dal aj na fórum. A aj ja som pomáhal lokálu. Ak ma niekto pekne poprosil, prečo nie. Ja to sem nepíšem preto, aby som sa hádal alebo plakal, ale preto, že s odstupom sledujem kam táto hra ide. A ona tam aj dôjde. Nemusí sa vám to páčiť a môžete sa tváriť že nie. Fakt už končím, chcel som sa zastať hráča a zbytočne sa nechal zatiahnuť do debaty s ľuďmi, ktorí si nevidia za roh gildy.

    Pekný večer a dobrý drop. OFF.
     
  4. Borošar

    Borošar Forum Connoisseur

    A tady je krásně vidět model 4 uší v praxi :D
     
    micuna13 likes this.
  5. 22Mato66

    22Mato66 Someday Author

    Keď to tak čítam tak sa mi nedá nevyjadriť, na i4 nemá čo robiť hráč čo má pod 20-30k dmg a defenzívu úmernú maximálne Fatalu. Keby sa do hry zavedie niečo ako test postavy (nejaká špeciálna mapka s obtiažnosťami normál-inf4) ktorý by pozostával v tom, že tam môžeš ísť len sólo a ktorú obtiažnosť dáš tak na takú budeš môcť ísť aj v skupine by bol ideál, pretože by sa stoplo plakanie hráčov ktorí nevedia splniť 2 týždňový event keďže ich nikto nechce za ten čas poťahať (funguje to aj na iných nemenovaných RPG hrách a vôbec to nieje od veci, ak to nezvládaš nemáš tam čo robiť). Lebo obmedzenie 55lvl pre i1-i4 je veľmi diskutabilné keďže 55lvl môže mať dmg v rozmedzí 5k-80K (ak počítam s q6 kludne aj 160K) . Aspoň by mali hráči aj počas farmenia na 55lvly nové výzvy a naučili by sa ovládať svoju postavu efektívnym štýlom dať dané obtiažnosti a vyskúšať si to na vlastnej koži aké to je keďže len z ťahania nemajú najmenšiu predstavu...
    Je to môj názor na vec, pointa ? Nemáš na to ? makaj ďalej, hraj sa, zabávaj sa a hlavne spoznávaj svoju postavu. V MMO RPG hre ti treba nahrať stovky hodín aby si sa niekde dostal :)
     
  6. Worldman

    Worldman Forum Greenhorn

    ja fakt neviem naco je dobre na 3 stránkach ,,debatovať,, o F2P (stým, že očividne niektorý ani nevedia čo to vlastne znamená) a platení v DSO. Ani neviem či má význam hovoriť svoj názor iba zas na to budú premúdrelí ludia reagovať jak tomu nechápem a podobne. Najviac zbožnujem, ked mi niekto povie, že ja to nechápem aké to je, ked som tak moc OP. Skor ludia čo sú slabý a jednoducho nemajú nato sa pchajú na vysoké obtiažnosti a potom plaču jak strašne nefér to tu je. F2P neznamená, že 100% kontentu hry budeš mať k dispozícii ale to že hru možeš hrať zadarmo no ale aby si získal ,,všetko,, v hre musiš aj zaplatiť. Čiže ak si slabší (alebo neplatiš :D ) tak event proste nedaš. Potom sú tu experti co nemajú gildu majú polročné pauzy (čo sa rovná slaba postava viacmenej) a hned prvé čo spravia, tak sa stažujú jak to je tažké a nefer, že to je pre platičov ... Ja niesom TOP som taký nadpriemerný hráč no zasa hrám už dlho, všetko v hre viem získať a zabiť jediný faktor, ktorý hrá rolu je čas. Ked nemam čas nespravim event, ked mam čas spravím event. Samozrejme je to kolkokrát grind a nuda. Kto na to má, tak si kúpy doplnky a čas za ktorý spraví event si skráti na to presne tie veci sú. Problem je, že to fakt začínajú prehánať a ničia samotnú hru a robia z nej presne ten nudny grind ... alebo celu hru obratia naruby ako napríklad novy mortis set, ktorý je podla mna nezmysel.

    PS: ked vás to nebaví, tak nehrajte ja tiez nehram ked nemam náladu alebo sa mi nechce grindit tie ich neznysli :)
     
    Last edited: Oct 24, 2019
    micuna13, Warodzilla and 22Mato66 like this.
  7. Květ1nka

    Květ1nka Someday Author

    Napsal jsem "A když mě někdo obviní, že chodím jen se silnejma hráčema, jen se usměju.".
    Tohle nebylo myšleno přímo na tebe. Nevtahuj to na sebe. Mnohokrát jsem četl komentáře typu " no jo, vy topky si to chodíte spolu, máte to lehký a na slabší kašlete, nepomůžete", atd.. Jen sem chtěl říct, že spolu nechodí "topky", ale kamarádi a hráči z jedné gildy. Nic víc. A jestli už i v tomhle vidíš povyšování se nad druhé, tak to je mi tě už opravdu líto. Promiň.
     
    -Touchwood- and Warodzilla like this.
  8. Skuska55

    Skuska55 Advanced

    Ľudia majte rozum, je to iba hra. Každý má právo na opačný názor, aj keď z ním nesúhlasíme. Nikto nemá patent na rozum. Čas ukáže kto mal pravdu. Malo by to byť celé o mikro transakciách nie o maxi transakciách. Tak by BP zarobilo oveľa viacej. Od toho majú v BP marketingové oddelenie.

    To že sú hráči podráždení, to už nik neuprie. Chcelo by to adekvátne kroky z BP- aby nebola taká nenažranosť a nejaké zmysluplné kroky ktoré by odrážali reálny stav.

    Napríklad ten Mortisov set by bol perfektný, keby každú chvíľu nepriletel Mortis a nedával KO. Zabijem 5 príšer a zabije ma Mortis. Hráč by sa naučil dobre hýbať, ak by umieral iba vtedy, keby ho trafili monštra. Tak by si hru mohli zahrať aj slabší hráči. Bolo by to niečo ako tréningový set. Šetrilo by to aj čas v hre. Keby som mal napr 160 K DMG tak by sa ľahšie čistili mapy.
     
  9. ki84

    ki84 Advanced

    Nad ľudskou hlúposťou sa nedá zvíťaziť, ale nesmieme prestať proti nej bojovať.



    181Fester 22Mato66 ale toto sa už fakt nedá. A kde sa tie slabé postavy podľa vás majú pchať, keď eventy sú robené tak, že zaujímavé a potrebné odmeny sú len na peklách?


    Čo ste už ozaj tak slepí a zadubení, že nevidíte alebo odmietate priznať to, že bol výrazne okresaný drop TM, kameňov. Kde je lotérka a jej kamene, runy, lupene a esencie? Čo sa teraz vyrovná tomu? Vôbec nič. Ani z truhlíc už nedostanete to čo pred tým, keď zo zlatej padala vždy redka a legá a z neobyčajnej fialky a fialka. A logicky, čím ste slabší, tým pomalšie farmíte, je to ešte horšie. To sa už nedá farmiť kamene a TM ako kedysi. Chcete to poprieť? Áno, zjavne chcete, lebo ste pyšní. A kde je najviac vhodných odmien v tomto evente , ako napríklad TM, kamene? A kde boli v Stokách? Veď kameň vylepšenia sa kedysi dal získať s prstom v nose napríklad pri minivýzvach Temných trpaslíkov, v Draganovi síce na grindovačke, ale pohodlné a hocikde inde. Len ja som ich chvíľami v inventári mal cez desať.

    181Fester ty namiesto myšky zober učebnicu slovenčiny a hajde pracovať na gramatike, nie na postave. Postavu pri písaní povedzme životopisu alebo mailu potrebovať nebudeš, gramatiku áno.
     
  10. jackoneill1976

    jackoneill1976 Forum Veteran

    jelikoz jsem dloooouho bez gildy( chcete me? :D) vsechno hraju solo popr. kouknu na lokal chat kde hledaj dmg a maji 4/5..(teda obcas nekdo napise ze chce pomoc,kdyz mam cas tak proc ne...ale treba na PM typu"prosim te,zabijes mi 8x dragan inf3 nebo 4?" ani nereaguji) ta skupina uz je vicemene "vytunena" hledaj jenom nekoho do poctu :p postavu mam hodne naslapanou(inf4 solo cokoliv bez toho abych zdechl),a jsem hrdej na to ze to je bez penez(nepocitam levnejsi verzi premka,kterou mam spise na komfort.. parkrat jsem kupoval TM taky,ale to bylo nejak ze zacatku.. pocitam ze postava ma zaplaceno do 3-4k Kc...hraju to 8 let,takze takovy levny konicek.. v zivote jsem nekoupil royal prem,to mi prijde predrazeny..pro nekoho ne,jeho volba..ja si vystacim s tim levnejsim..)

    problem vidim v tom ze posledni dobou i pro me je to utrpeni kolikrat dodelat event.. nejde o narocnost,to bych dal..ale ta omacka kolem.. jak musis farmit jak dilino a pritom inzerovane veci jasne nemas sanci dostat.. (stoky to jasne dokazali kdyz nepadal pet,runa..skoro nic...) ted zase ty runy vidime jenom na obrazku..proc ja se mam snazit se ptam? a proc bych mel do toho cpat dalsi penize?

    jinak obrovsky rozdil vidim i v tom jak funguje inf4.. kdyz jdu sam..mlatim to 10 minut... ale kdyz uz vemu 2 lidi..i kdyz jsou to lamy,ale ovlada malinko svou postavu..vi kdy ma vystrelit raketu,dat vortex..atd...tak je to o hodne casu mene.. nechapu proc to tak je.. jasne,nemam chodit solo.. taky uz me to nejak nelaka,driv jsem chodil kdyz jsem neco chtel kupovat..ted mi je to uplne jedno jaky tier veci dostanu.. na ponku to stejne vylepsim kdyz chci,tak co...

    v lednu byl tenhle event.. to jsem vsude chvalil jak je to uplne nejlepsi top event.. jsem projezdil cca 25k sferickych..nelitoval jsem ani jeden vstup..vsechno padalo krasne.. 4listky,jadra,drakeny... uz predesly neporazitelny jak zavedly ty truhly bylo o 100% horsi..to jsem jeste dojezdil..otevrel,dostal neco...nepodstatny.. kraviny za tu namahu... ted jsem uz ani nemel v umyslu to dojet.. (ted jsem u inf3 listy..ale cca 5 dnu jsem vubec nebehal uz nic..radsi jsem dnes dojel v klidku blakborg..tam je jasne dano 2 speed runy) ale nelaka me to ,neni tam nic co by mi pomohlo vylepsit nejak postavu.. a kdyz me hra nebavi tak to nehraju

    BP by si melo uvedomit ze tu hru dela pro lidi aby je to bavilo predevsim,kdo bude nasranej tak tezko muzou cekat od neho penize.. a o to jim jde,ne? aby lidi platili.. ja nepotrebuji to dokoncit za pulku casu,ja mam casu dost, ale zas chci videt ze to cenu ma abych se namahal.

    jinak souhlas s @22Mato66 ... hraci s dmg 20-30k bez kritu,bez def,bez vseho a cpou se na inf4.. a to kolikrat ani buff za 50 goldu si nekoupi aby zvedl o kus hp a neumrel na 1 hit.. kdyby byla na "kvalifikacni mapa" tak by mohl nakoupit buffy,nasadit redku ,projet to aby se mu otevrela uroven... jinak prd..sup na fatal max...
     
    micuna13, 22Mato66 and Warodzilla like this.
  11. Květ1nka

    Květ1nka Someday Author

    Ale tohle nikdo nepopírá, tak to je. Všichni to vidí. A co s tím teda chceš dělat? Kde je podle tebe ta cesta? Jak teda chceš pomoct slabším postavám? BP s tím, jak to vypadá, nehodlá nic dělat. Co mají teda dělat hráči? Když ti napíšu "nelíbí se ti hra, nehraj", sem podle tebe hlupák. Tak co teda dělat? Co ti teda poradit? Protože já to fakt nevím.
     
    -Touchwood-, micuna13 and Warodzilla like this.
  12. Skuska55

    Skuska55 Advanced

    Jackoneill1976

    na ako serveri hraješ? Keby si mal záujem vezmem ťa do pohodovej gildy, kde sa chceme hlavne baviť
     
  13. micuna13

    micuna13 Advanced

    pokus se prosím přečíst můj příspěvek ještě jednou , možná pro jistotu dvakrát , potom snad pochopíš že píšu co bych dělala já:D
    možná máš problém s českým textem , ale ujišťuji tě , že o tobě tam není zmínka ;)

    spokojíš se s granulema z kaufu nebo vyžaduješ premiové krmivo ? :D
     
  14. Borošar

    Borošar Forum Connoisseur

    To tu přeci nikdo nepopírá, jen my, co tu hrajeme leta jsme s tím prostě smíření... BP tak funguje a bojovat proti tomu je jako boj s větrnými mlýny... prostě zbytečně vynaložená energie... a jinak prskáš zbytečně, minimálně já, ani Květinka jsme Tě nechtěli nijak urazit... teda.. já Květinku neznám a nikdy jsem s ním nehrála, ale nepůsobí mi to co píše nějak zaujaté proti Tobě ;)

    Když my hledáme Sněhurku :D :D :D
    Jinak se tedy opuštěných existencí ujímáme, ale musí snášet i nesnesitelné, být samostatní a ideálně starší ročník :D

    Edit: Micka se Tě ráda ujme v jakémkoliv stavu... i kdybys měl tři nožičky a blechy... :D

    Edit2: Trpaslíci musí mít dvojnásob pevné nervy a hlavně smysl pro humor :D
     
  15. micuna13

    micuna13 Advanced

    Boro..... :D:D:D tři nožičky nevadí, ale blechy ano :D:p
     
    -Touchwood-, couda22 and Borošar like this.
  16. Borošar

    Borošar Forum Connoisseur

    No bóže... tak si ho nejdřív odblešíš, no... :D
     
    Gauthor, couda22 and micuna13 like this.
  17. Worldman

    Worldman Forum Greenhorn

    @ki84 Láskavo ma neurážaj ja som ťa tiež neurážal. Gramatika mi nerobí nejaký extra problém len som trochu lenivý ju dodržiavať.


    A uprímne zadubenec si tu ty, kamarát. Kde som napísal, že nebol okresaný drop TM a podobne ? Nikde, lebo bol a je to vidieť vô
    bec som nepovedal, že to je OK jak to je. Ostatné je tiež viacmenej pravda a ja nič stoho nepopieram. Keď si to tak všetko vehementne napísal povedz mi KDE SOM TO POPREL ??? Zasa nikde, nesnaš sa na mna hodiť veci, ktoré som nepovedal. Presne toto je tvoj problém veď ty sa vlastne hádaš sám zo sebou. Všetkým som si ja prešiel a zažil, takže to veľmi dobre poznám a vieš čo ??? Presne preto, že som si tým prešiel som teraz silný. Ty si mysliš, že som bol silný stále ?? Nemáš ani tucha, čo všetko som musel spraviť aby som sa stal silným. A rozhodne som to nedostal zadarmo ani nič podobné. Stále si moc dobre pamätám na časy, keď bol fatal naj obtiažnosť. Bol som slabý a nedával som ju. Vieš, čo som robil ? Určite som neplakal, že jak tažké to je, neprosíkal som silných aby ma tahali, nepchal som sa do skupín aby to dali za mna. Hádam aj tisíc kôl q3 m1 na bolestivke som dal aby som si nafarmil veci, runy, kamene atd. A čo bolo potom ? Dával som Mortisa sólo z modrou na fatale čo bola výsada najlepších. Čas ale ide a hra sa mení čo platilo predtým dnes už je spomienka treba sa prispôsobiť a nájsť si cestu ako to zvládnúť.

    Ale však hej @ki84 čo už len tak ja môžem o DSO vedieť veď hrám len 8 rokov (bez nejakých polročných páuz) a neviem gramatiku :( ty to vieš všetko asi lepšie ;).


    Ten set je celý zle, to ten mortis a hp dolú majú ako tak držat na uzde ten OP dmg čo dáva ale aj tak tý silný si vedia spraviť postavu ako tak dobru na deff aj tak. Mne rozhodne príde zlé, že teraz zrazu majú ludia 3X tak vetší dmg. Čo myslíš, že príde potom, zas stažia PW o tisice % ako v R220 ??? aby fakt neprišlo zas niečo podobné kvoli tomu setu.
     
    Last edited: Oct 24, 2019
    Warodzilla, micuna13 and 22Mato66 like this.
  18. micuna13

    micuna13 Advanced

    Julienkirály : doufám že ses neurazil :D jestli ano omlouvám se ;) občas je to silnější než já a opravdu bývám nesnesitelná :D:rolleyes:
     
  19. jackoneill1976

    jackoneill1976 Forum Veteran

    :D :D

    bohuzel jsem starsi rocnik...jak je videt z nicku ... a ne..neurazil :D

    jinak vypadam asi takhle..bez ess..

    [​IMG]
     
    Antikrist-666 and micuna13 like this.
  20. 22Mato66

    22Mato66 Someday Author

    Síce sme plný 50/50, všetko aktívny hráči, ale keby máš záujem napíš mi a nejak sa s ostatnými dohodneme, lebo nemáš to zlé :)