Discussion Diskuzní koutek

Discussion in 'Česká a Slovenská sekce' started by Azachiel_de_Morgen, Aug 30, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. ki84

    ki84 Advanced

    Skúsim vám to teda vysvetliť systémom pekne pomaly o čo mi ide a čo tvrdím. Nechcel som veľmi ťahať von čo bolo, ale je to nutné aby sa vám osviežila pamäť a začali si veci všímať aj inak.

    Posielate slabšie postavy farmiť slabšie mapy a tvrdíte, že I4 je pre mazákov. Berte to teraz všeobecne.

    No tak dobre, ale drop veľa vecí už nie je taký ako bol kedysi. Asi uznáte, že aj tie platiny mimo I3 a I4(ja I3 bežne dungeony chodím a snažím sa niečo už ponkovať) padajú málo, mimo pekiel je drop platin vyslovene zúfalý. Ďalej esencie. Celé zle. Veď sa platí už aj za zelenú a je ich tak málo, že slabšie postavy musia mať rozhodne s týmto problém. To nie je tak ako kedysi, že si človek nalotérkoval redku a s pokrikom Za vlasť si vybehol zafarmiť aj na ťažšiu mapu aby zlepšil progres. Tu už treba esenciu naozaj šetriť, míňať s rozvahou. Ja idem ešte zo zásob, dokedy ale neviem. S prekvapením som zistil, že esencie nepadajú už ani len z bedien za denné prihlásenie za premiové členstvo. Kedysi bolo pri zabití bossa pravidlom(ak nie rovno garanciou), že z neho vypadol nejaký kameň. Temné padali na stovky. A plus lotéria. Ďalej Drakeny. Dobre viete, ako to bolo napríklad aj s týmto eventom kedysi. Tu sa dali urobiť vyslovene desiatky tisíc Drakenov. A nebol to jediný takýto event.

    Ak sa chce postava dostať k naozaj pekným, hodnotným odmenám, ktoré jej pomôžu v hre, jednoducho musí ísť na peklá. či už slabá je alebo nie je. Obdobne je to aj v útočiskách, kde to začína od I1. Ale späť k eventom. Ako sa má slabšia postava dostať k hodnotným cenám, keď pre znížený drop TM, kameňov, esencií a pre nedostatok hodnotných vecí nie je schopná poriadneho progresu v primeranom čase? Slabý drop kameňov, mincí, atď by mohli čiastočne vykompenzovať eventové lišty, ale ako, keď sa tam postava jednoducho neprepracuje. Kedysi to bolo aspoň tak, že kto chcel veľa, veľmi veľa točiť event, tak ho nakoniec dokončil. Mimo úplných začiatkov. Ja som napríklad kedysi Púšť esencií nevedel dávať červenú časť a už aj fialky boli dosť. Tak som na more opakovaní ten event dokončil na zelených a modrých. Alebo inde somnevedel zabiť finálneho bossa, tak som len vyčistil mapu od smetí, zobral niečo do postupu a poďho znova. Už chápete? Tu taká možnosť už nie je. Postava ak niečo chce musí ísť aj tam, na čo nemá. Veľmi príjemnou výnimkou z tohoto systému bol Výročný event.

    Pozor postava sa povedzme pred dvoma rokmi budovala oveľa, oveľa ľahšie ako teraz. Naozaj áno, vidím to na tom ako to išlo kedysi mne a ako to ide teraz. Celé zle.


    A aký sumár z tohoto ide pre mňa? A nie len pre mňa podľa niektorých reakcií. BP už v tejto hre nezáleží na nových, slabších postavách(hráčoch). Nestavia na tom. Všetko sťažuje a snaží sa tak peniaze vyžmýkať z toho čo tu ešte je. A na rade ste čoskoro aj vy. Stoky boli prvou ukážkou. Kedyže BP upravilo drop kľúčov k červom? Až potom ako si ich pre rýchly postup nepochybne určitá skupina hráčov zaplatila, aj s esenciami. A naopak, prečo razantne znížila drop kľúčov na mapy? Vy fakt veríte, Že tieto úpravy boli urobené len tak a nebol za tým úmysel maximalizovať zisk?

    BP už pozvoľna nebude mať koho žmýkať. Koľko sa eviduje nových hráčov na fóre? Veď kedysi bolo na dennom poriadku to, že sa na veci pýtali aj desiatky nových hráčov. Je to tak teraz? Kedy bolo posledné poriadne rozšírenie hry? A bývali dosť v rýchlom slede(myslím celé nové oblasti, nie jeden boss, nejaká mapka a par zbytočných chobotín za TM)? Prichádza čas, kedy dôjde aj na vás. A tak namiesto toho, aby ste ako spätnú väzbu posielali sťažnosti na výrazné negatívne zmeny v hre, ktoré vás síce ešte nezasiahli, ale zasiahli už iných krochkáte blahom a ak na tento postup BP niekto upozorní, ešte ho zhodíte a označíte za plačka. Ale ak takýchto slabších a novších hráčov nebudete mať, od koho sa asi tak BP bude snažiť dostať ďalšie peniaze?


    Snáď to už takto pochopil každý.
     
  2. Květ1nka

    Květ1nka Someday Author

    Ki, Kámo, ale ty si nepochopil na co sem tě ptal. Každej kdo hraje DSO, tohle moc dobře ví. Dokonce i já. Otázka je, co s tím jako třeba já mám dělat? BP to prostě takhle nastavilo. Mám přestat na protest hrát? Nebo co?
     
    Antikrist-666 likes this.
  3. ki84

    ki84 Advanced

    Isteže nie.

    Ale napríklad prestať chváliť BP a tým aj seba samého a haniť iných, za eventy ktoré sú už pre nie práve malú časť hráčov mimoriadne náročné alebo rovno nedostupné bez platenia. A naopak, tieto kroky BP kritizovať. A to som tam v podstate uviedol, nevidel si to? Od koho ide hlavne spätná väzba k BP? Od ľudí na fóre. A kto ho tu hlavne tvorí? No vy. A kto chváli aj to, čo už na chválenie naozaj nie je, len pre pocit vlastnej dôležitosti? No zase vy. A tým pomáhate tomuto smerovaniu hry kam ide. Netvrdím, že je to hlavne alebo prevažne vaša vina. No takto len prilievate olej do ohňa. Pochopené?
     
  4. micuna13

    micuna13 Advanced

    kytičko , ale vždyť ti to ki84 píše...:rolleyes:

    1) posílat stížnosti na negativní změny jako zpětnou vazbu
    2) pokud někdo upozorní na špatný přístup BP k hráčům neoznačovat ho jako plačku
    3) nechrochtat blahem

    :D
     
  5. Borošar

    Borošar Forum Connoisseur

    @ki84
    My víme, že je tohle všechno dělané pro maximalizaci zisku... ale můžeme dělat jen 2 věci... buď hrát podle toho, jak nám to peníze, čas, nálada dovolí a tedy přistoupit na nastavená pravidla, nebo na pravidla nepřistoupit a hrát přestat... plkat o tom, jak chce BP vydělat nemá smysl, protože kdyby to tak nebylo, tak DSO neexistuje... I neziskové organizace se snaží získat co mohou... tak to prostě dnes na světě chodí...

    Ale co se týče obtížnosti a toho ,,lehkého" období o kterém píšeš, tak za mě nemělo nikdy nastat... díky tomu si BP znechutilo TOP hráče a namlsalo noobky, protože silní hráči pořád tahali co to šlo, že... no a teď když TOPky netahaj, tak je problém a půlka serveru brečí...

    Když DSO začalo, byla to hra těžká a náročná na skupinu, která musela být sehraná, aby vůbec někam mohla jít.... pak bohužel přišlo období, kdy si noobka vytřela zadek s Mortisem a přesně to podělalo celou hru... stejně jako věci typu šašci...

    Až nebude mít BP dostatek zisku, tak tu hru prostě vypne...

    Ki, chápu co chceš říct... chápeš Ty, co chci říct já?
     
  6. Květ1nka

    Květ1nka Someday Author

    Ki, ale přece nemůžu kritizovat něco, co mi moc nevadí. Co si v BP řeknou? Květ1nka je nějakej retard? Kritizuje event a má ho za tři dny hotovej?
    Mě se prostě DSO líbí. Proto jo taky denně zapínám. Všem nespokojeným hráčům se za svůj přístup omlouvám.
     
  7. ki84

    ki84 Advanced

    Ja som ale predsa nepísal o tom, aby si kritizoval niečo, čo nechceš kritizovať. Ironizuj si koľko chceš. 10,9,......

    Borošar nepreháňaj, dobre. S Mortisom si nikdy žiadno noobka nevytierala zadok. Nie, nebolo dobré ani keď BP strieľalo odmeny od buka do buka. A ja som kedysi sám v Cirkuse ako vtedy platiaci Deluxe kritizoval aj priveľký drop kociek na vtedy myslím najsilnejšej I2. A bol som aj proti obchodníkom, čo sa zjavili po zabití bossa. To poškodilo túto hru najviac, nie že bola ľahká. Stratilo sa čaro z dropu. Poškodili ju fatálne zlyhania pri nastavovaní sily vecí, nestabilita, neriešené bugy. To, ale čo robí BP teraz je už tiež extrém. Áno máš pravdu, počkám ešte max do Vianoc a potom ak to takto bude to zase vypnem. Ale myslím, že sa tu ešte zabavím. Nie, dnes nie. Ja si pamätám keď si aj ty na veľa vecí nadávala a nie len ty z tých čo aj dnes písali o plakaní. Ibaže mom. to ide mimo vás, tak je to proste v pohode. Ale po smiechu býva plač.
     
  8. micuna13

    micuna13 Advanced


    tak se mi zdá, že si trošku protiřečíš :D
     
  9. Warodzilla

    Warodzilla Junior Expert

    Skvěle napsáno. :)
     
  10. ki84

    ki84 Advanced

    micuna13 nepochopené, nevadí. Ale to by si nebola ty, ruky by ti odpadli keby si neišla cestou stáda. Ale veď veci sa zmenia. Nikto nie je tak veľký, aby sa do truhly nezmestil. Nieže to nejaká puklica zoberie doslovne.
     
  11. micuna13

    micuna13 Advanced

    :D:D:D dobrou noc a sladké sny, ki84 ;)
    PS:co je "puklica" ?:D
     
    Last edited: Oct 25, 2019
  12. Borošar

    Borošar Forum Connoisseur

    Nepřeháním... minimálně moje a Gauthorova noobka v době šašků neměla s Mortisem žádný problém, takže to vím dle vlastní zkušenosti. A byla ta obtížnost špatně... abych chodila mapy na nejvyšší obtížnosti řetězákem, to je prostě mimo... nejvyšší obtížnost prostě má být těžká... pro všechny... maximálně nejvyšší (j)elita (v té nejsem) ať si to dává na pohodu...
    Ano... i dnes si zanadávám... vadí mi spousta věcí (bugy, lagy, nebula, nuda, že mě pořád někdo otravuje, abych ho tahala... že mám super lidi v gildě, co se bojí někoho otravovat... že je málo hráčů, že mě eventy nebaví, že ještě není lvl 60, že mi nepadají uniky, nefunguje ponk, nemám zlato... )... to ale nijak nesouvisí s tím, že tady X lidí pořád pláče, jak je všechno těžké. Což by se nedělo, kdyby DSO udržovalo počáteční nastavenou obtížnost.

    Možná by ses tu na to fakt měl vykašlat... bojuješ totiž boj, který nemůžeš vyhrát a to musí být frustrující. To bych na Tvém místě raději přešla na jinou hru ;)
     
  13. jackoneill1976

    jackoneill1976 Forum Veteran

    Já nechápu jednu věc...

    Brečíte že na fatal a pod nepadaj platiny..sice pravda ale bože..padaj lega se staty 4x gold..a ne málo.. To naponkuju a můžu na inf.... To si myslí každý ze třeba já jsem nadropoval 4 platiny všude jen tak? Dyt nemám ani jeden item na 4...na 3 mám asi jednu.. Prostě dojde něco co je lepší než co mám tak to tam prostě soupnu

    Každý by chtěl všechno nejlíp na jeden pokus..q7 inf4 s dropem zbraně +rukavice a ktomu 2 lega s 4x platinou..i když....pak by se brečelo že nemá cores na ponk...
     
  14. anti.

    anti. Regular

    já nechápu tři věci, ty dva šmouly tady a ten zbytek hráčů :D vidím příspěvek jednoho nebo druhého šmouly a jdu dál, až budu mít děti, kraválu a nesmyslných blábolů budu mít až až... a ostatním se divím, že to neignorují jako já, staré/nové fórum, stále se tu řeší dokola jakou barvu mají šmoulové, modrou, kdyby to ještě někdo nevěděl, tak prosím až příště nakouknu zase na fórum, ať je tu už něco nového, o čem se dá polemizovat
     
    Antikrist-666 and Warodzilla like this.
  15. -Touchwood-

    -Touchwood- Someday Author

    "Zaprvé nevím, co to je, a za druhé mě to uráží!" :D
     
    micuna13 and Warodzilla like this.
  16. Twenkyes

    Twenkyes Junior Expert

    Puklica je plastový kryt chrániaci disk na kolese auta. Takže to môže bit prirovnanie k inteligencii s neživim predmetom. Alebo Puklica ako prirovnanie k rozšíreným zreničkám po užití nejakého amfetaminu, takže to môže byť myslené že si feťák. Samozrejme mohol sa vyjadriť jasnejšie takto človek nevie o čo ide.
     
    micuna13 and -Touchwood- like this.
  17. setoneto

    setoneto Forum Pro

    Ahoj, tak stoky nakonec na pohodu na dvou postavickach, teda na pohodu znamenalo asi 50k temnych za esku, aby mi nehráblo z farmy parazita a nonstop grind o dovoleny. Neporazitelny dobry, staci cas a sferaky, az na porad stejny odmeny, zadny klenot a haldy lupenu, co vic si prat, jen by mohli dat treba jednou cerveneho draka, priste zeleneho nebo zabu, neco misto bubnu atd. Vzdycky jsem tu obdivoval vsemozny bijce, zavidel staty, hltal jejich rady jee, ale je to pryc, tri roky na warovi a musel jsem utect na trpa, ted jsem udelal trpa hratelneho a uz nevim co dal, bavi me ranger na 39lvlu, kde delam jen varholm a nejaky ukoly, jeste je to zabava chvili na 55 dokud delas velky kroky, obcas slozis neco co te kopne(vymlatil jsem z maga 2h a z 1500dmg na fialce mam 2600 a s prstem v nose bezim otvirat qcka), to na co tady noobici nadavaj jak je tezky nemozny atp je nejzajimavejsi na cely hre. Jakmile mas ve vecech 2 a vic platin uz se ze hry stava ňoumání se v zadku a maloco malokdy udela opravdu radost. Jinak jak ze nepadaji platiny na fatalu? Par jich odtamtud mam z farmy prisad na sutry, dokonce snad tu jedinou 100% na 2h a fatal je jeste easy a 5ticlenna skupka lidi co jsou mesic na 55 musi projit jak maslem
     
    Warodzilla and micuna13 like this.
  18. elithyacz

    elithyacz Forum Baron

    Já mám full platiny ve všech věcech a nemyslím si, že je pro mě hra nějaké "ňoumání". Pořád je co dělat. Mimochodem smysl pro srandu kuci programátoři mají viz. Indiana Jones ale "samohana" :)
    [​IMG]
     
    Last edited: Oct 25, 2019
  19. ki84

    ki84 Advanced


    Odpoviem priamo už len tebe. Frustrovaný? To máš z kade? Nie som frustrovaný, ja sa bavím veľmi dobre. Tak ako vy na mne, ja na vás. Mňa písanie aj živý, keď sa rozbehnem, občas nie a nie prestať. Ale popri tom som stihol dopísať článok o najväčšej námornej bitke Druhej svetovej vojny, celkom ste ma vybudili, mal by som sa vám vlastne poďakovať :) Proste patrím k ľuďom, čo ak si niečo myslia, tak to povedia, neboja sa ani vtedy, keď vedia, že ich čaká búrka nevôle. Myslíš, že som nevedel, čo sa tu na mňa spustí, aj s tými chobotinami a radami z ústavu pre liečbu závislostí?


    Raz sme si ešte z Lordom písali, že čo to tu na tom fóre stále je a stále to dopadne nejako zle, keď je ostrejšia téma. Lord mi napísal : a ty sa čuduješ? To ani nemôže dopadnúť inak. Všetci sme banda dospelých závislákov na počítačových hrách čo si to nechce priznať, často zakommplexovaných, ktorí si aspoň tu niečo našli, potrebujú si dokazovať že ako im všetko ide, aké sú oni v hre hviezdy.

    Nuž nedá sa povedať, že by v tom nebolo veľa pravdy. Smelo do mňa :D

    K ostatnému ako šmolkom a podobným blbostiam sa už nejdem vyjadrovať. Len ma zarazilo jedno. Dať pre dokončenie eventu 50K TM je v pohode? A keď takých eventov bude 10, 20 a viac?


    K vaším úprimným, dobre mieneným radám ako :
    - nie je predsa napísané že vo F2P musíš dokončiť každý event
    - I4 je len pre starých mazákov
    - event bol ľahký ako pierko
    - vyplakávanie
    - postup si môže kúpiť každý
    - ak na to nemáš, choď makať na mapy
    - kto má buffy z minula je v pohode
    a veľa podobných

    Keď píšete takéto veci, dajte si pozor aby vás to nedobehlo. Vlastne vždy vás to nakoniec dobehne. Pretože tieto vaše "úprimné" a "múdre" rady sa vždy presne v rovnakom rozsahu budú dať použiť aj keď sa niečo nebude páčiť vám. Áno, vždy a v rovnakom rozsahu. A ak a dobre viete, že ten čas tu príde, keď sa budete aj vy zase sťažovať, budete pri všetkých týchto vašich "múdrych" radách vyzerať naozaj strašne hlúpo. Vlastne nie, nebudete.


    Teda Vám veľmi pekne ďakujem za dobré a úprimné rady, plodnú diskusiu. Majte sa pekne :).
    A ozaj. Prajem veľa super eventov, ktoré budú tak na pohodu a stáť vás iba také maličkosti ako 50K TM za každý :D :D :D.
     
  20. 22Mato66

    22Mato66 Someday Author

    No ahoj, konečne viem ako sa cítia víkendoví hráči. A zabúdaš na to že top hráčov nemá nikdy čo dobehnúť keďže kompletne celý obsah hry nieje stavaný len čisto pre nás. Keby tomu tak je tak až vtedy pocítime to o čom píšeš čo sa samozrejme nikdy nestane. ;)