Discussion DYSKUSJA EVENT: Nowy "Nów Księżyca"

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 21, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Bohaterowie Durii!

    Nadszedł Nów Księżyca!

    p1.png

    Więcej szczegółów dotyczących nowej odsłony eventu znajdziecie w Oficjalnym Przewodniku.

    Do dyskusji na temat tej akcji specjalnej zapraszamy w tym wątku.


    Życzymy Wam udanej zabawy,
    Wasza ekipa Drakensang Online
     
  2. BA_Oldman

    BA_Oldman Guest

    Nie wiem czy już wszystkim leci, pewnie trafiłem Jackpot-a :D

    2019-11-28 07_37_20-Window.jpg
    edit. z Magotiny, Zagłada IV
     
    Last edited by moderator: Nov 28, 2019
    TL_Tyche likes this.
  3. Sandofdesert

    Sandofdesert Advanced

    Czarna czy biała bo dla mnie ten kostium to mit/legenda i marzenie senne :p od kilku lat ( dosłownie ) poluję i nie mogę upolować
     
  4. Kielich79

    Kielich79 Forum Apprentice

    Dla mnie ten event to porazka po calosci i kpina bp z graczy. ocenmy drop ktory zostal okrojony chyba do maxa unikaty z drzewcow 1 naramy (event caly zrobiony na i4 za kazdym wejsciem byly drzewce+20x same drzewce) biegajac na i4 droplem max 5itemkow na 8t, legenda glosi ze z karaby leci kostium mnie jakos od poczatku jak go dodali nigdy niewypadl a karaba byla bita juz setki razy przez ten czas. Ogolnie event nudny wolny a drop (jak i na innych mapkach) tylko za checa nas do logowania sprawdzania dziennego i wylogowania :) moze ktorys z modow wysle zapytanie do gory co odwalili z dropem na karabie :rolleyes:
     
  5. Sandofdesert

    Sandofdesert Advanced

    ja ze swojej strony powiem ze robię tylko dla drakenów, teraz ze mam nową postać to drakeny+ runy na nic więcej nie liczę chyba ze kostium i miotły bo drop to jak już wypadnie to nie wiem co z tym zrobić i idzie w piec, a po za tym tak jak kolega wyżej nic dodać nic ująć
     
  6. michal722

    michal722 Forum Apprentice

    Za parę dni jest event nowiu księżyca, czy na końcu mapki można kupić pas? Jeśli tak to za ile ten z c4?
     
  7. Luxfire

    Luxfire Someday Author

    Niestety, już nie kupisz. Kupcy z ekwipunkiem po zabiciu bossów są na emeryturze. Jedyna rada żeby mieć ten pas to drop z amfor na mapce eventowej lub drop z drzewców (niby było napisane w jakimś patchu że powinny dropić, choć nie znam nikogo kto by to z nich to dostał).
     
  8. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    michal722, Luxfire - Wasze posty przeniosłam do tematu o Nowiu ;)

    Informacja o dropie setu z drzewców pojawiła się jeszcze na starym polskim forum, w dziale testowym. Podana tam informacja bazowała na screenie z wydropionym kaftanem (gdzie korzeniaki wcześniej rzucały tylko naramienniki), co jest niestety rozumowaniem błędnym. Nie pojawiły się dowody na drop hełmu czy właśnie paska, a zatem można założyć, że korzeniaki rzucają tylko kaftan i naramienniki.
     
  9. kryminal76

    kryminal76 Someday Author

    Dzisiaj przeżyłem szok, minęło ok. roku jak nikt z bractwa nie widział kostiumu z Karaby a tu dziś koleżanka go wydropiła przy okazji bicia białej na inf. 3.
    Niestety musicie wierzyć mi na słowo bo była w takim szoku że natychmiast podniosła, nie myśląc nawet o zrobieniu screena :).

    Edit.

    Kilka godzin później kolejny szok, tym razem u mnie na czarnej inf. 3:
    [​IMG].
     
    Last edited: Dec 25, 2019
    MrBark likes this.
  10. masiu111

    masiu111 Forum Greenhorn

    a gdzie znajde przewodnik
     
  11. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Event nie jest skomplikowany - mamy misje powtarzalne od Ceridwen i Pummrany, postęp zbieramy na mapie, z bossów dostajemy unikaty, wierzchowce oraz strój. Przewodnik tu raczej nie jest potrzebny ;)

    Event jest też szczegółowo opisany na DSOwiki.
     
  12. masiu111

    masiu111 Forum Greenhorn

    bardziej chodzilo mi o informacje jak zdobyc pas do setu biegam juz kilka ewentow otwieram wszystkie amfory bije za kazdym razem wszystkie wzmacniaczki i nie leci zaden unikat dawniej po ewencie mialem kilka naramiennikow i kaftanow a od jakiegos czasu nic przez trzy ewenty jeden plaszcz
     
  13. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Pas można znaleźć tylko w amforach, ale niestety to loteria - bywają i tacy, którzy znajdują pasek po kilku amforach, ale są i tacy gracze, u których liczba prób jest liczbą 4-cyfrową. Faktycznie, naramienniki i kaftan wypadały znacznie częściej jeszcze kilka edycji temu, ale to nie oznacza że teraz nie wypadają wcale. Kwestia cierpliwości ;)
     
    Last edited: Jan 15, 2020
  14. masiu111

    masiu111 Forum Greenhorn

    ostatnie pytanie czy pas mozna wyfarmic tylko w trakcie trwania ewentu czy w kazdy dzien
     
  15. KingsGambit

    KingsGambit Forum Expert

    W każdy dzień. Ale pas to jest 0.2% na amforce za 1 klucz. Możesz sobie policzyć ile średnio musisz otworzyć. Sporo ;) 4-cyfrówki to wcale nie jest taka rzadkość.
     
  16. Jasiu111

    Jasiu111 Forum Pro

    A mogę się dowiedzieć jakie jest źródło tych danych, skąd wiesz, że to 0,2%? No chyba, że sam robiłeś badania. Jeśli tak, to na jakiej wielkości próby?
     
  17. KingsGambit

    KingsGambit Forum Expert

    To nie jest info z własnego doświadczenia aczkolwiek samemu też otworzyłem ponad 1000 amfor bez paska. Dostałem info od pewnej osoby, której wierze, że pasek ma najniższą standardową wartość lootu a ta jak wiemy wynosi 0,2%. Kwestia zaufania, ale oficjalek nigdy nie dostaniemy...
     
  18. smiechunhs

    smiechunhs Someday Author

    Witam ktoś mi powie z czego leci pas z setu karabosy czy tylko z amfor czy jak naramieniki też z tych drzewców ?
     
  19. Jasiu111

    Jasiu111 Forum Pro

    Pas z setu Łowcy czarownic leci tylko z amfor. Uprzedzając jednak Twoje pytanie, nie wiadomo (oficjalnie, z całą pewnością) jaka jest jego szansa na drop.
     
  20. RafalinhoCK

    RafalinhoCK Advanced

    Większą szanse masz na zdobycie pasa z amfor za 5 kluczy ale zdarza się że z amfor za 1 klucz leci tak jak mi jakiś czas temu za 1 klucz od razu poleciał na tier 7 .