1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Technical FAQ Failed To Download A Critical File Hatası

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Mekanik, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Mekanik

Mekanik Forum-Greenhorn

"failed to download a ciritical file" hatasını alıyorum oyunu explorerden oynuyorum javayı güncelledim yineden giremiyorum client kurulu değildi bari ordan oynayım dedim clientten de giriş yapamadım

2. .Alfa.

.Alfa. Team Leader Team Drakensang Online

Merhaba @Mekanik,

Yaşamış olduğunuz sorunun can sıkıcı bir durum olduğunun farkındayım. Bu yüzden size yardımcı olmak istiyorum. :)

Oyun ile alâkalı teknik bir sorunun bulunup bulunmadığı konusunda ilgili birimlerimiz titizlikle çalışma sürdürmektedir. Eğer bir teknik sorun var ise bu ilerleyen bakım çalışmasında düzeltilir. Bunun hariciyetine oyuna şu anda kısmen erişim sağlanmaktadır. Yani bu demek oluyor ki, sorunun genel bir teknik altyapıdan oluşabilmesinden ziyade, kullanıcı(sistemsel) bir sorunu tetikleyebilecek bazı işlevlerin düzgün veya etkin olmamasından oyuna erişim sağlayamıyor olabilirsiniz.

• Sorun genellikle sürümler arası dosya çakışmalarından meydana gelmektedir. Tamamlanmayan oyun güncellemesi(önyükleme/veri) işlemi bu sorunu tetikleyebilmektedir. Yani bir oyunun verileri tamamen yüklenmediğinde ve üstüne üstlük oyuna ek bir güncelleştirme(yama) geldiğinde, dosyalar birbirleri ile çakışır. "Yani tek şerit üzerinde ters yönden gelen 2 araç çarpışırsa ne olur sorusunun cevabı olarak size çözümlerini bu forum üzerinden aktardık." Burada ki konuya göz atıp DSOClient Önbellek temizliği yaparak oyunu bir nevi sıfırlamış oluyorsunuz. Client üzerinden tekrar erişim sağlayın ve önyükleme(güncelleme) işleminin tamamen sona ermesini bekleyin. Tekrar oyuna erişim sağlayın.
    • Oyunun verilerinin tamamen yüklenmesine engel olan veya bu hatayı almanıza sebep olan bir yazılım türevi(antivirüs programı, güvenlik duvarı) sisteminizde bulunabilir. Client üzerinden oyuna erişim sağlamadan önce, işletim sisteminizin güvenlik duvarını(gerçek zamanlı, ağ koruması) devre dışı bırakın. Windows 10 sürümü, beraberinde getirdiği özellik güncelleştirmesinde bir çok hatalar bulundurmaktadır. "Bu çözüm noktasında anlatmak istediğimiz sisteminizin işlem olarak çalıştırmaya odak göstereceği noktanın sadece bu oyun olmasıdır. Yani arka planda çalışan ne kadar uygulama/işlem varsa devre dışı bırakın."
    • Oyuna farklı bir ip/dns üzerinden erişim sağlamayı(sanal özel ağ yani vpn kullanabilirsiniz.) deneyin. Bu işlemi önyüklemesi(güncelleştirmesi) tamamen yüklü olan oyun istemcilerinde(client) deneyin. Yani tarayıcı üzerinden oyuna erişim sağlamayı şimdilik bir kenara bırakın. Dosyaların(önyüklemenin) tamamen yüklenmeme işlemi tarayıcılarda net bir şekilde görülmektedir. "Yani siz tarayıcıdan oyunu oynarken oyun dosyaları yüklenmektedir. Bu da beraberinde bir çok hata çıkarabilmektedir."
    • Eksik veya hatalı güncelleştirme(ekran kartı sürücüsü) yüklemiş olabilirsiniz. Durumu teyitleyebilmek adına, ekran kartı üreticilerinin resmi site adresini ziyaret ederek(Amd/Nvidia) ilgili donanım modelinizin son sürüm güncelleştirmesini yükleyebilirsiniz.
    • Windows Kayıt Defteri temizliği/onarım işlemini gerçekleştiriniz. Bu işlemi harici program(CCleaner) aracılığı ile gerçekleştirmenizde fayda vardır. Programla işleminiz bittikten sonra sisteminizden tamamen kaldırmanızı öneririz. "Sık sık açıklanamayan hataların giderilmesinde bu işlemi sürekli olarak tekrarlamanızı öneririz."
    • İşletim sisteminizin yerel saat ve tarih ayarlarının otomatik olarak yapılandırıldığından emin olun. Ayriyaten oyunun kurulum yerini(dizinini) değiştirmeyin. Yani istemciyi(client) kurduğunuz diske/dizine dikkât edin. Diskinizde fazlasıyla boş alan bulunduğundan emin olun.
    Dilerseniz farklı bir cihaz üzerinden(güncelleştirmeleri yüklü ve tam olan) oyuna tekrar erişim sağlamayı deneyin. Büyük ihtimalle sorunsuz bir şekilde erişim sağladığınız gözlemleyeceksiniz. Eğer bu çözüm yollarını uygulamanıza rağmen hâlâ bu tür hatalar ile karşılaşıyor iseniz, işletim sisteminizi(cihazınızı) sıfırlayın.

Sevgilerimle, iyi günler! :)

Beta and Menekşe like this.
  3. Exalibur_007

Exalibur_007 Forum-Greenhorn

Bende giremiyordum dns yi değiştirdim şimdi giriyor sorunsuz..

Share This Page