1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kanlı Oyma Silahı Değişikliği

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by crocodile, Oct 13, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. crocodile

crocodile Forum-Greenhorn

yabancı kısımlarda değişiklikten bahsedilmiş anlayamadım. anladığım kadarıyla silahın gücü azaltılmış. geçiş yapmak için hazırlanıyordum. acaba nasıl bir değişiklik olacak. ayrıca tavsiyeleriniz için net bir tablo çizeyim. kanlı oyma yeni mortis set(düşürdüm), cadı dragan planlıyorum. yani eldiven ve silah değişecek o açıdan, bu silah nasıl değişecek değiştiğinde kullanılırsa yine de a7den iyi mi? cevaplar için şimdiden teşekkürler

2. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Someday Author

Uzun zamandır magelere nerf gelmemişti, merkez de düşündü taşındı napsak acaba bugün çok canımız sıkılıyor dediler ve magelerin kanlı silahının hasarını düşürelim dediler. Oybirliği ile okeylediler. Onca harcanan draken çekirdeği, platin silah yapmak için geçen zaman, altın ve edinilen stres sonucu bu. Klasik dso işte herzaman ara ara böyle şeyler yapar merkez.:)
    Yani bekleyip göreceğiz hep beraber nasıl bir mage nerfi gelecek. O yüzden acele etme silahın hazırsa beklet aktarma.
    Yani zorla insanları oyundan soğutmak istiyor merkez savaşçıların gwen kalkanına nerf ona nerf buna nerf herşeye nerf.
    Zaten bu mortis set de 5 para etmez durmadan öldürüyor sizi hayalet. Bir iyi şey getirirse üç kötü şey mutlaka getiriyor yanında transmog tamam güzel bişey ama nerfler yolda. Tam hevesli map kesiyorsun hoop tepende azrail neyse yapacak birşey yok

Last edited by moderator: Oct 13, 2019
    Damm1tmaN and BULLSEYE1 like this.
  3. erdemsah1970

erdemsah1970 Forum-Apprentice

@aBDuLHaMiTHaN sanırım mortis setin seni öldürmesi canavar öldürünce tetikleniyor. Boss keserek faydalanılabilir.

@Menekşe Acaba test serverdeki Kanlı Oyma Silahı'nda ki değişim nedir? Nasıl bir nerf geldi. Acaba bilgilendirebilir misiniz?

Last edited by moderator: Oct 13, 2019
  4. aBDuLHaMiTHaN

Denilene göre %100 silah hasarı şuanda taşları da kapsıyormuş yani 90 lık taş 180 gibi görünüyormuş. Şimdi bunu sadece silahın temeline uygulayacaklarmış. Seneler sonra yine merkez bir hatayı farketti tıpkı göz skili gibi hayret değil mi? Ama gülmeyin lütfen merkez çalışıyor

5. Cyanogen

Cyanogen Forum-Apprentice

65k hasarlı okcu 100k hasarlı mageden (mortis set yükü yarıda felan) daha rahat mini bossları kesiyor mapı kesiyor ama mageye nerf mantıklıymıs gayet

A7leri Kanlıyı kaldırsınlar komple rahatlasın herkes

Last edited: Oct 13, 2019
    antix and Damm1tmaN like this.
  6. erdemsah1970

Gerçekten tebrik ediyorum. İlgilenilmesi gereken o kadar konu varken oyunu süper dengeliyorlar. Taşı silaha basıyoruz. Tabi ki silah hasarına eklenecek. Kanlı oyma asası bence gayet dengeli. Evet taşlar full olursa hasarı a7 silaha denk hatta daha fazla veriyor. Ancak %150 hasar artışı veren meteor gibi bir özel yeteneği var. Ve diğer karakterlerin a7 set yetenekleri de gayet güçlü. Umarım test serverde yapılan bu hata gerçek servere geçmez. O kadar platin aktaranlar oldu. Aylık yıllık emekler var ortada. Eğer bu emekler yok olursa yazıklar olsun. Umarım DSO doğru yolu seçer ve geri adım atar.

Damm1tmaN and aBDuLHaMiTHaN like this.
  7. Menekşe

Menekşe S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba,

Evet, Kanlı Oyma Silahı'nda değişiklikler olacaktır fakat ne tür bir değişiklik olacağını tam olarak bilemiyoruz. Test sunucusunda değişikliğin ne olduğunu görebiliriz ama şu an için erişimim yok.

Saygılarımla.

Beta and aBDuLHaMiTHaN like this.
  8. BULLSEYE1

BULLSEYE1 Forum-Apprentice

Zaten temel hasarı a7, a4 silahın yarısı kadardı. bonus ta 150den 100e düşerse ne değeri kaldı ki setin. Böyle yapılcaksa mortis set met lazım değil. Onu kaldırsınlar. O olmadan da yeteri kadar hasar var. Bir işe de yaramıyor zaten 200k hasar bile yapsan "pat!" diye mortis çıkıp kesiyor. A10'la yeni çiftel gelecek deniyor. Ondan da olabilir. Fakat yine de gereksiz bir nerf. Ben cüce oynuyorum a7+a8 kombiden başka seri map boss yapabileceğim bir kombi yok. A7 set bonusunu mesela %50ye düşürseler benim için de çok zor olur. Yerine yeni bir eşsiz bile olsa akataracak 4 platin silah yok çünkü. Platin silah ta düşmüyor. Bu şekilde ben o silahı yapana kadar yine birşeyler değişir.

Şu oyunda verilen şeyleri geri almak trend oldu nedense. Hadi hataydı, bugdı deniyor ama 4-5 sene süren hata ve bug mı olur? Bu oyunu yapanlar bunu denemeden başka oyun mu oynuyorlar?

Taaa şu 55lv geldiğinde söylemiştim böyle sorun olacak diye. Siilah temel hasarları birden arttı. Herkes te hasar, kritik,krtik hasar, zırh, blok max olmuş. Böyle olmayacağı belliydi. Bak aşırı hasarın getirdiği dengesizliği çözemediler. Kökten set bonus, büyüleri kaldırdılar pvpde. Her statı aynı anda max değerde yapmak bu kadar kolay olursa böyle olur işte. Pvede set bonuslarını, büyüleri kaldıramadıklarından böyle abuk subuk nerfler geliyor hep. Ben kendi açımdan gitti yere kadar elimdekilerle oynamaya çalışıyorum. Pvp zaten yapmıyorum. Yonca gelince de 2-4-8 seçip itemleri çıkarıp 1v1 giriyorum. Nette dolanırken biri gelip kesiyor öyle gidiyor.

aBDuLHaMiTHaN and Damm1tmaN like this.
  9. Damm1tmaN

Damm1tmaN Forum-Apprentice

A7 kullanan bir büyücünün kanlıya geçmesi çok meşakkatli bir süreç. Sadece silahı bile yapmak inanılmaz bir emek ve sabır istiyor ki bunların yanında platin başlık ve eldiven yaptım. Tabi bunları aktar kademe 8 yap derken çekirdek çilesi giriyor işin içine. Yani anlamıyorum sen bize seçenekler sunmuşsun A7, A4 ve kanlı biz o anki özelliklere göre tercih yapıp emeklerimizi oraya yatırmışız. Sizin bizim emeklerimizi hiçe saymaktan başka yapacak daha önemli bir işiniz yokmu? Merkez bu konuda hiç güven vermiyor artık zaten mücevher ve rün konusunda emeklerin nasıl umursanmadığını görmüştük. Herşeyden önce emeğe saygı olacak.

aBDuLHaMiTHaN likes this.
  10. Zerofeeling042

Zerofeeling042 Forum-Greenhorn

Geçtiğimiz günlerde magelere yeni bir nerf daha eklendi. Kanlı oyma silahı kullanan mageler artık o silahla hasarları azalacağından dolayı yeni bir sete daha geçecek. Peki bu kadar nerfin arasında mage kelimesi sizce de daha az kullanılmıyor mu? Hadi el ele verip mage kelimesinin yerine nerf kelimesini karakter ismimiz haline getirelim.

11. Cyanogen

Yanlıs hatırlamıyorsan eger a8de öncoden 3 tane buz atıyordu taretler simdi 1 tane atıyor ve hicbir yama notunda bu belirtilmemisti
    En azından bunu belirtirler yatıp kalkıp dsoya sükredelim :D

12. erdemsah1970

13. kralithos

kralithos Forum-Apprentice

Tam aktarımlık silah düşürdüm aktarıyımmı diye sorucaktım kanlı oymaya bu konuyu fark ettim......artık napalım q4 farmlıyıp düşürücez setini.

14. aBDuLHaMiTHaN

q4 set yaramaz q7 set yap bari bonusundan faydalanırsın. Kritik mi düşük o yüzden mi düşünüyorsun q4 ü?

kralithos likes this.
  15. Damm1tmaN

Damm1tmaN Forum-Apprentice

Böyle bir şey yapacaklarsa ben yeni bir silah yapmakla uğraşamam kaldı ki platin silah düşmüyor doğru düzgün. Aylarca biriktirdikten sonra birleştirmeye anca geçip 1 ay uğraşıp geçirebildim. Yine %100 silah hasarı bir hataydı diyecekler ama bizim gözümüzün yaşına bakmayacaklar. Azcık saygı duyup eşsizden farklı eşsize aktarma getirsinler bari hiç değilse boşa gitmesin emeklerimiz.

Cyanogen and aBDuLHaMiTHaN like this.
  16. Cyanogen

Bu tür hataların önüne gecilmesi lazım acılen aynı türdeki farklı essizler arası aktarım kesinlikle gelmeli

Damm1tmaN and aBDuLHaMiTHaN like this.
  17. kralithos

kralithos Forum-Apprentice

Krit %28 aynen o yüzden düşünüyorum daha yeni 55 oldum crit malum baya lazım.q7 silahını bonusu alıp q4 silahına geçmeyi düşünüyom saldırırken

aBDuLHaMiTHaN likes this.
  18. bitti

bitti Forum-Apprentice

Bu kesin bilgi mi?
    Eğer bu yapılacaksa amenna diğer tüm silahlar gibi olucak demkki... yani temel değerleri %100 artracak taşlara etki etmeyecekse iyi. a7 veya q4 gibi olucak bir üstünlüğü kalmayacak hepsi eşit olucak bu açıdan iyi
    ama gel gör ki ben kademe 2 %96 sarılı kanlı oyma silahını kademe 8 e çekmişken bundan büyük bir nerf gelirse açık söylüyorum oyunu bırakırım.

Share This Page