Discussion Pytania / Prośby - do moderatorów, dotyczące SEKCJI POLSKIEJ FORUM, NIE GRY

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Hej :)

    Otrzymaliśmy tylko sekcję z ograniczonymi możliwościami, zatem nie mamy jak przywrócić formuły Forum. To jak mieszkanie w bloku a nie dom. Cóż, nie jesteśmy jedyni ;)

    Whiciaq niestety nie wróci i jest nam z tego powodu niezmiernie przykro :( Nadal towarzyszy nam duchem i na zawsze pozostanie członkiem naszej ekipowej rodziny. A o rodzinę się dba - co skutkuje
    31 pkt kary dla Ciebie za ujawnienie jej nicku (blokada konta na 14 dni)

    Pamiętaj, że atmosfera w sekcji, jej żywotność i aktywność zależy w większości od Forumowiczów, np od Ciebie. Zawsze możesz podyskutować z innymi, zaproponować nowy wątek, zrobić FAQ dla koleżanek i kolegów i ogólnie "wnieść trochę ciepła do stypy" miast zostawiać post w tym stylu ;)
     
    TL_Tyche and BA_Oldman like this.
  2. MRDarak31

    MRDarak31 Padavan

    Hej. Trochę już tu jestem, a nadal nie wiem gdzie umieszczać filmy dotyczące dso : P
    Czy można je wstawić w dziale ze zdjęciami jak dawniej?
     
  3. WhiciaQ

    WhiciaQ User

    Witaj, dodaliśmy własnie taką możliwość tutaj
     
    MRDarak31 likes this.
  4. Hades011998

    Hades011998 Forum Apprentice

    Witam jestem Hades011998 weteran poprzedniego forum.
    Mam kilka pytań dotyczących tego co się wydarzyło.
    Co się stało z poprzednim forum ?
    Kto pomyślał że dobrym pomysłem będzie wyrzucenie do kosza kilku lat twórczości polskiej społeczności ?!
    Mało graczy ?
    Wiem DSO nigdy nie było grą wybitną ale dało się przynajmniej podyskutować z innymi na poziomie.
    Szkoda że straciłem kontakt ze wszystkimi ludźmi których poznałem dzięki poprzedniemu forum. :(
    Tak poprzedniemu bo to już przynajmniej drugie podejście do usunięcia polskiej części społeczności DSO.
     
  5. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Witaj :)

    przegapiłeś kilka miesięcy Forumowych spraw. Informację o przenosinach na angielskie Forum otrzymaliśmy prawie rok temu, aktywni Forumowicze byli więc na to przygotowani. Taka formuła (angielskie forum z sekcjami językowymi) istnieje już w kilku grach BP od dłuższego czasu. Zatem insynuacje o "usuwaniu polskiej części społeczności" są grubą nadinterpretacją, zważywszy że wszystkie języki poza DE i EN straciły swoje własne Fora.

    Kontakt nadal możesz odnowić, wątki można zakładać, zapraszamy do aktywnego korzystania z sekcji!

    Pozdrawiamy!
     
    WhiciaQ likes this.
  6. -Quavosh-

    -Quavosh- Forum Greenhorn

    Witam. Otóż mam pewien problem. Podczas zakładania konta użyłem e-maila, który niestety usunąłem, a chcąc zmienić go na nowy, potrzebuje potwierdzenia ze starego. Czy jest jakaś opcja, aby to zmienić, czy jednak nie ze względu na bezpieczeństwo itd.? Jeżeli chodzi o jakieś dowody m.in w postaci dowodów zakupu, czy użytych danych, byłoby to lekko problematyczne, ponieważ nie kupowałem mrocznych monet lub premium.
     
  7. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Proszę skontaktuj się z pomocą techniczną, nie zapomnij zalogować się przedtem na stronie gry. Sprawdzimy, co da się zrobić :)
     
  8. Kornelwsk

    Kornelwsk Junior Expert

    1. Nie wiem

    2.Przecież to od dawna wiadomo że modzi z forum to te same osoby są co w pomocy technicznej ;)
     
  9. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online


    Witaj,

    1. Tak, w procesie weryfikacji logowania mamy potwierdzenie, czy adres email jest przypisany do konta gry czy nie. Jeśli jest - może nastąpić (jeśli jest wymagana) edycja konta (np. zwroty przedmiotów, edycja misji, itp)

    2. Uważny czytelnik Forum mógł zauważyć zmiany tytułów a co za tym idzie powiązanie moderatorskich obowiązków z supportem. W obecnej chwili nie ma praktycznie możliwości, przy tak zawężonym gronie, by to rozdzielić. ;)
    Uprzedzając - zgłoszenia zarzucające np nieprawidłowe zachowanie moda na Forum jest zawsze przekazywane do rozpatrzenia TL. Nigdy nie odpowiadamy na zgłoszenia, które dotyczą zarzutów wobec nas samych.
     
    TL_Tyche likes this.
  10. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Ad. 1: Dalsza część zdania po "Tak" wyjaśnia chyba wszystko ;)

    Ad. 2: Nie każdy moderator Forum zajmuje się pomocą w supporcie, stąd "dopytania".

    Myślę, że wystarczyło zajrzeć do działu "Problemy z kontaktem z pomocą.." by bez zbędnej filozofii odczytać, która z nas zajmuje się pomocą. Poza tym starsi użytkownicy Forum PL mogą pamiętać, że np ja przechodziłam przez tytuły od MOD przez STM po BA. ;) Znajomość zakresu obowiązków STM i BA wyjaśnia resztę.
     
  11. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Chyba nie zrozumiałeś zatem zacytuję (się)

    "1. Tak, w procesie weryfikacji logowania mamy potwierdzenie, czy adres email jest przypisany do konta gry czy nie. Jeśli jest - może nastąpić (jeśli jest wymagana) edycja konta (np. zwroty przedmiotów, edycja misji, itp)"

    W sumie nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz - podważasz nasze kompetencje? Możliwości weryfikacji? Naszą uczciwość i dyskrecję?

    Zamiast kombinować i owijać w bawełnę zadaj pytanie tu lub w tickecie w zależności czy interesuje Cię dalsze publiczne drążenie tematu czy to tylko prywatny niepokój.

    Posty przeniosłam w odpowiednie miejsce.

    PS. Gdyby chciała zachować się jak kot na kanapie nie udzieliłabym Ci informacji. Liczyłam, że kontaktuję się z inteligentną osobą :)
     
  12. Charon

    Charon Someday Author

    Czemu na forum nie można dodawać zdj/filmów z własnej galerii zdjęć ? Tylko poprzez link
     
  13. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Takie ograniczenie istnieje prawdopodobnie po to, by nie przeciążać serwera - użytkowników jest jednak sporo na forum.
     
    Charon likes this.
  14. michkow

    michkow Forum Apprentice

    Właściwie pytanie do forum:
    jak się dowiedzieć kto konkretnie usunął mojego posta i dlaczego??
     
  15. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Post przeniosłem do lepszego tematu.

    Natomiast post o którym wspominasz został usunięty, gdyż nie spełniał wymogów zgłoszenia błędu zawartych w drugim poście tamtego tematu.
     
    Last edited: Dec 6, 2020
  16. michkow

    michkow Forum Apprentice

    Dziękuję za przesunięcie.
    Czego konkretnie nie spełniał?

    A taką odpowiedź na zadane pytanie bardziej dla wszystkich??
     
  17. BA_Orion

    BA_Orion Count Count

    Wymogi są wypisane w poście nr 2 - dokładnie tu.

    Odpowiedź na to pytanie także została Ci już udzielona.
     
  18. Totentamten

    Totentamten Junior Expert

    Forum to jedno z pierwszych miejsc w które zaglądają gracze w celu zdobycia interesujących ich informacji lub gdy napotykają na problemy. Dlatego forum powinno charakteryzować się czytelnością i intuicyjnością.
    Wiadomo, że sporo się pozmieniało gdy usunięto osobne fora dla grup językowych a wszystkie wątki w języku polskim trafiły do jednego działu na forum ogólnym.
    W takim systemie trudniej o jakiś "porządek", ale są sposoby, żeby temu zaradzić. Tymczasem mamy prawie 40 przypiętych wątków, jedne istotne, większość mniej. Skutkuje to tym, że forum straciło na czytelności, bo przypiętych wątków powinno być 5, może 10 maksymalnie, a w obecnym tempie do końca roku zrobi się 50.
    Przede wszystkim chcę podkreślić, że nie czynię tutaj zarzutu do moderatorów, bo jakiś porządek utrzymują, ale może warto ich naprowadzić na inne rozwiązania?
    I żeby nie być gołosłownym to myślę, że pomogłaby pewno dodatkowa organizacja w postacji ograniczonej liczby przypiętych zamkniętych wątków będących jednocześnie swego rodzaju spisami treści z linkami do konkretnych wątków - już nie przypiętych.
    Na przykładzie obecnie przypiętych wątków mogłoby to wyglądać następująco:

    - I -
    Regulamin i netykieta (przypięty) - istotny post obecnie zagubiony na liście przypiętych wątków.

    - II -
    Mroczne dziedzictwo (przypięty) - post pierwszy zawiera najistotniejszą i najbardziej aktualną
    informację na samej górze oraz linki do innych wątków. Kolejne posty to wzmianki o aktualizacji pierwszego posta, np po pojawieniu się hotfixa i że dodano w pierwszy poście link do wątku z dalszymi
    informacjami.
    Linki do wątków:
    - Mroczne Dziedzictwo - Dyskusja
    - Mroczne Dziedzictwo - Wasze pytania
    - Mroczne Dziedzictwo - Zgłaszanie błędów
    - Mroczne Dziedzictwo - Oficjalny zbiór pytań i odpowiedzi
    - Mroczne Dziedzictwo - Hotfix 4.12.2020
    - Mroczne Dziedzictwo - Harmonogram aktualizacji 3.12.2020
    - Mroczne Dziedzictwo - Poradnik do rozszerzenia treści
    - Mroczne Dziedzictwo - List producenta
    - Mroczne Dziedzictwo - Zmiany w przedmiotach
    - Mroczne Dziedzictwo - Przesunięcie premiery
    - Mroczne Dziedzictwo - Serwer testowy
    - Mroczne Dziedzictwo - Rekompensata za przetopione przedmioty w nadchodzącym rozszerzeniu
    *** Jak widać powyżej jest 12 wątków dotyczących CE, a łącznie jest ich więcej bo chyba dwóch nieistotnych nie wymieniłem, sporo nie? A tu jeden post, lista linków i o ile przejrzyściej?

    - II -
    Wszystko o DSO - analogiczne postępowanie jak w poprzedniej sekcji
    Linki do wątków:
    - Gra - Pytania ogólne
    - Gra - Pytania początkujących
    - Gra - Kody bonusowe
    - Gra - Co nadal w trawie piszczy...

    - III -
    Eventy i poradniki (przypięty) - analogiczne postępowanie jak w poprzedniej sekcji
    Linki do wątków:
    - Event - Harmonogram akcji specjalnych - grudzień 2020
    - Event - Festiwal Zimowego Przesilenia - przewodnik
    - Event - Festiwal Duchów - Dyskusja
    - Event - Festiwal Duchów - przewodnik
    - Event - Harmonogram akcji specjalnych - listopad 2020
    - Poradnik - FAQ od zera do bohatera (nieaktualne)
    - Poradnik - Zakryj plecy - misje z płaszczami

    - IV -
    Aktualizacje i ogłoszenia (przypięty) - analogiczne postępowanie jak w poprzedniej sekcji
    Linki do wątków:
    - Ogłoszenie - Black weekend + loteria
    - Ogłoszenie - Prace konserwacyjne na serwerach Balor i Tegan
    - Ogłoszenie - Aktualizacja 244 - Dyskusja
    - Ogłoszenie - Aktualizacja 244

    - V -
    Sekcja techniczna (przypięty) - analogiczne postępowanie jak w poprzedniej sekcji
    Linki do wątków:
    - Teczniczne - Chcemy poznać Twoje zdanie
    - Teczniczne - Akceptacja plików cookie
    - Teczniczne - Duria? Mamy problem...
    - Techniczne - Techniczne FAQ
    - Techniczne - Struktura sekcji PL
    - Techniczne - Kontakt z pomocą techniczną
    - Techniczne - Przywracanie przedmiotów i usuniętych postaci
    - Techniczne - Forum bez tajemnic

    Całe 5 przypiętych wątków, łatwo się odnaleźć, a później tematy w kolejności zgodnej z aktywnością użytkowników forum.
    Warto coś z tym zrobić, macie w zasadzie gotowca, a czy z niego skorzystacie, czy zrobicie w ten czy inny sposób, byłoby miło.
     
    sloik17 likes this.
  19. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Dziękujemy za troskę o przejrzystość Forum :) Rozważymy w niedalekiej przyszłości tę opcję.

    Póki co, zapraszam do zapoznania się z tym postem
    https://board-en.drakensang.com/threads/struktura-sekcji-pl-czyli-gdzie-szukac-odpowiedzi.78404/

    Wątek połączyłam z właściwym, dla przejrzystości :)
     
  20. Mariuszz

    Mariuszz Forum Greenhorn

    Siema

    Mam pytanie
    Dlaczego wątek pożegnania Venus został zamknięty. Chciałem zapytać się o jej wyniki badań socjologicznych a teraz to już się nie zapytam.