Q7 czy krwawy mag, czyli dylemat współczesnego magusa

Discussion in 'Sekcja Polska' started by Devedolser, Nov 27, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
?

Która jest według was lepsza?

  1. Q7

    2 vote(s)
    22.2%
  2. Krwawy mag

    7 vote(s)
    77.8%
  1. Devedolser

    Devedolser Forum Apprentice

    Witam temat był nie jednokrotnie wałkowany dawno temu dzisiaj chciałbym przedstawić swoje przemyślenia i ogólnie podjąć decyzję, mam nadzieję że znajdą się magowie którzy używają obu broni i będą mieli tą chęć podzielić się doświadczeniem która z tych broni zasługuje obecnie na miano najlepszej broni 2019 roku..

    Zacznijmy od q7 buff 150% szkód na 9sec to jest jakiś chyba potencjał? Pamiętajmy o tym że inne klasy używają tylko tego setu w ogóle nawet nie biorąc pod uwagę krwawej broni wyjątkiem jest łucznik który tego setu po prostu potrzebuje by istnieć, mag potrafi jeśli się postara stać w wirku i korzystać z bufa niemal non stop oczywiście są jeszcze naramienniki które ułatwiają ten oto sposób zmniejszając cd o 20% oraz runy na ten oto cd dla ambitnych, są to dla mnie argumenty dość przemawiające za tym że ta broń może przebić inne klasy w odpowiednich rękach bijąc cały czas na buffie z pomocą mikstur many czy innych udogodnień jak np tonik

    Teraz krwawa broń.. obecnie broń bardzo uwielbiana przez magów posiadająca bardzo dobrą opinię i dla wielu będącą tą top1 dla maga, broń potrafiące z łatwością przebić wcześniejszy set q7 ale to było zanim mogliśmy stać w wirku i zaraz potem rzucić meteor, broń zyskują maksymalną moc na królewskich rubinach, można z łatwością osiągnąć ładny próg prędkości np 3.4 dzięki dobrej bazie speed broni oraz dodatkowo możliwość kombinowania z doborem setów co jest bardzo pomocne

    Ogólnie wam powiem ciężki wybór, magowie jestem ciekaw opinii magów posiadających królewskie rubiny
     
  2. KingsGambit

    KingsGambit Forum Expert

    Tu nie ma o czym dyskutować... Weź chłopie poszperaj forum za postem bodajże Tyche, gdzie wyliczyła różnicę bazowego dmg na królewskich dla obu broni, potem wylicz sobie indywidualny bonus z Q7 z indywidualną oceną % stania w wirku w interwale. A jak już to zrobisz to zobaczysz, że na królewskich Krwawa bije więcej. O czym tu dyskutować o_O
    Zabawa jest jedynie jak masz poniżej królewskich i wyliczasz wtedy indywidualnie, ale docelowo Krwawa bije najwięcej. Koniec, kropka. Najlepszą teoretyczną bronią jest zawsze Krwawa, najlepszą indywidualnie bronią już niekoniecznie.
    Temat typu "Odkryjmy wspólnie po raz 4 Amerykę":rolleyes:
     
  3. vortex0811

    vortex0811 Padavan

    Wedlug mnie krwawa :) Q7 jest dobre ale na bossy bo nie powiesz mi ze bijesz tak dlugo mobki ze meteor zdarzy spasc :D A poza tym jesli nie trafisz meteorem to nie masz nic np taki berach ktory w jednym momencie jest gdzie indziej. Nie wspominajac juz o gorszej predkosci ataku i braku mozliwosci buildu :)
    Pozdrawiam :)
     
  4. Devedolser

    Devedolser Forum Apprentice

    haha wybacz ale ja na forum rzadko bywam a co dopiero wiedzieć takie rzeczy ale dzięki przynajmniej już wiem ale nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa skoro krwawa broń jest taka dobra to czy można spotkać na tej broni wojownika lub krasnala? większość widzę na q7 nie wiem czy ich wersja krwawej broni pokrywa się z naszą, lucznik to wiadomo q7 bo musi ;)

    Obliczyłbym serio z chęcią biorąc pod uwagę stanie w wirku ale ze mnie taki matematyk jak baletnica z zapaśnika sumo
     
    Last edited: Nov 27, 2019
  5. MRDarak31

    MRDarak31 Padavan


    Hej @Devedolser
    Grałem na obydwóch broniach i w obydwóch mam umieszczone platyny.

    Zacznijmy od tego, że q7 u maga posiada najgorszy możliwy charakter bonusu. Owszem, trwa on 10 sekund, a dublowanie/przywracanie meteoru przy pomocy wirka i kontroli prowadzi do tego, że towarzyszy nam on praktycznie cały czas przy biciu bossa.

    Jednak dps jaki z nim posiadamy jest nieporównywalny do tego, co wyciągają inne klasy. Ponieważ mało, iż ich szkody zostają zwiększone, to ich główne umiejętności bijące uzyskują dodatkowe ulepszenia; takie jak speed, nieskończone zasoby, oraz zwiększoną bazę ogólną umiejętności. Cooldown u innych klas także jest krótki przy odpowiednim ustawieniu skillów, także nie ma sensu wchodzić tutaj w żadną polemikę.

    Wyborem więc stała się krwawa runa, która zwalniając slot build'u który zabierały rękawice dał nam o wiele większe możliwości, jak:

    - założenie butów z pustyni (25% prędkości przy przebieganiu map)
    - zamiany hełmu na odkrywcy (6% szkód 4,50 prędkości biegu)
    - możliwość założenia całego setu zapału
    - lub po prostu zwykłe 4/4 karabossy (moim zdaniem nieopłacalna opcja gdy mamy togę grimmaga)

    A także inne opcję, które z pewnością wyjdą w praniu przy nowych aktualizacjach.

    Kolejnym plusem bm jak zauważyłeś jest jej korzystniejszy współczynnik prędkości ataku, a wygląda on tak wraz ze szkodami


    Wartość dla 91% broni bm poziomu 8 i mocy 341,039% z 5 niebieskimi królewskimi rubinami:
    [​IMG]

    Wartość dla 93% broni q7 poziomu 8 o mocy 346,612%, z 5 niebieskimi królewskimi rubinami:
    [​IMG]


    Jak widzimy, wbrew niższej podstawie bazowej i wartości magicznych - krawa runa osiąga POTĘŻNE wyniki.


    Więc zadajmy sobie pytanie: dla kogo jest set z q7?

    Set z q7 jest dla magów, którzy osiągnęli z nim próg 3,65 speed'a, korzystają z płaszcza Herolda, a także potrafią dobrze operować meteorem. Dzięki temu szkody są zrekompensowane na plusie z metorem, a ulepszona kula ognia jest nieskończona, co z noworocznym klejnotem może dać różny wynik.


    Wszystko zależy od twojego stylu gry i twoich perspektyw.
    Życzę powodzenia w wyborze, pozdrawiam.
     
    TL_Tyche and Devedolser like this.
  6. Devedolser

    Devedolser Forum Apprentice


    Najpewniej teraz wybór padnie na krwawą broń, chodź zobaczę co tej klejnot zmieni ale raczej nie narobi on przełomu jeśli chodzi o kulę ognia nie ma szans by przebił on sferke ale z tego co widziałem fajnie pospamować kulą ognia na słabszych mobach szczególnie na wysokim progu wygląda to przekominicznie ;D
     
  7. Jasiu111

    Jasiu111 Forum Pro

    Przepraszam, ale ja tak tylko z buciorami (choć czystymi:)). Według najnowszych informacji z serwera testowego (r226_8), klejnot noworoczny nie będzie w żaden sposób powiązany ze skillem kula ognia (więcej tutaj).
     
  8. MRDarak31

    MRDarak31 Padavan

    Hej.
    To prawda, ale nie zapominajmy, że nie jest to jedyny klejnot jaki zostanie dodany w tej aktualizacji.
    Mogłeś go po prostu pominąć, także zamieszczam go tutaj:
    [​IMG]
     
  9. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Niestety, ale jasiu ma rację - wspomniany przez Ciebie klejnot został wycofany i zastąpiony innym:
    [​IMG]

    Wracając do meritum - Zepsuty na konkretnym przykładzie powtórzył to, co ja już kiedyś teoretycznie rozważałam. Ostateczna odpowiedź na pytanie która broń jest lepsza nie istnieje, ponieważ finalnie porównujemy nieliniowe czynniki.

    Do mankamentów krwawej dorzuciłabym drakenowe rdzenie, których źródło jest bardziej ograniczone w porównaniu do rdzeni materii (chociaż ostatnio okazji jest wiele), to samo zresztą tyczy się limitowanego czasu na zdobycie samej broni. Pomijam z kolei utratę bonusu poprzez spadek HP poniżej 33%, w czasach gdy 10-sekundowa karencja na trunkach została zmniejszona do 1 sekundy nie ma to znaczenia.

    Osobiście biegam na q7, ale wynika to zarówno z przyzwyczajenia, jak i braku bliższych perspektyw dotyczących kolejnych 4 platyn.
     
    Last edited: Nov 27, 2019
    MRDarak31 likes this.
  10. Devedolser

    Devedolser Forum Apprentice


    Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie jak taki mag załóżmy ma operować krwawą i dlaczego buff q7 jest niby słabszy od krwawej według wielu magów posiadam aktualnie 3 królewskie rubiny i 2doskonałe mój dmg to 60k więc tyle ile wcześniej posiadałem z meteorem oraz teraz posiadając lepszy próg speed i teraz sedno pytania budując takiego maga na krwawej powinien iść w full mane? inne klasy oczywiście idą w tonik hp bo styknie im q7 a ja muszę się doładowywać na to wychodzi :) spam sferek wydaję się dobrym wyjściem na dmg osobiście zastanawia mnie co przemawia za tym że krwawa dla wielu jest lepsza ja widzę tu tylko dobry próg prędkości bo oczywiście dmg to speed oraz ciągły spam sferek przekłada się na to że wielu magów wybiera tą broń, szczerzę mówiąc q7 wydaję mi się niedoceniane ale może ty mi wyjaśnisz dlaczego czy tu chodzi tylko i wyłącznie o speed i komfort w wyborze setów? czy może o coś więcej? będę wdzięczny za odpowiedź

    Oczywiście w krwawej na 1 rzut oka rzuca się też o wiele wyższy dmg dolny niż na q7 to też może mieć ogromne znaczenie

    Ewentualnie może trzeba mieć 5 królewskich na krwawej by odczuć różnice bo aktualnie wydaję mi się ze na q7 biłbym więcej miałbym podobny dmg + bonus meteoru dało by to naprawde potężne bomby, ludzie pisali mi że moc krwawej rośnie z każdym royal rubinem czego nie widzę albo jeszcze nie dorosłem do tego by odczuć róźnice i tak zrobie 2 bronie i sprawdzę

    Skoro nikt niejednogłośnie nie potrafi uznać żadnej broni za najlepszą i podać odpowiednie argumenty które mnie przekonają to uznam że obie są super i q7 lepsza na end game na to wychodzi

    Aktualnie mam set 4/4 wrózek i 310 many z tonikiem do many
     
    Last edited: Nov 30, 2019
  11. vortex0811

    vortex0811 Padavan

    Krwawa czerpie moc z kamieni wiec dajac czwarty krolewski rubin q7 bedzie miec mniejsza podstawe . Ogolnie efekt koncowy jest taki ze krwawa i q7 (z buffem) maja podobny dmg tylko ze krwawa daje nam buff do predkosci, mozliwosc zrobienia wiecej many (wiekszy dmg) ,pkt umiejetnosci i nie trzeba stac w wirku caly czas zeby miec dobry dmg :)
     
    Devedolser likes this.
  12. Devedolser

    Devedolser Forum Apprentice

    Przez wzgląd na brak zainteresowania proszę o dodaniu tematu do archiwów jeśli można :) nie ma potrzeby by ten wątek wisiał dłużej
     
    Last edited: Dec 15, 2019