1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Česká a Slovenská sekce

Discussion in 'Česká sekce' started by The Scorpion, May 22, 2018.

Dear forum reader!

If you want to get actively involved in the Forum and participate in the discussions, or want to start your own thread or topic, you will have to log into the game first. We are looking forward to your next visit in our Forum! Please be sure to register if you do not own a game account. CLICK HERE
  1. PennyPenguin

PennyPenguin Moderator Team Zoomumba

Hey Alexandra, you should be able to collect your prizes from Mount Plushmore now

Hugs
    Penny (hug)

Isaboo and Jana0104 like this.
  2. Jana10

Jana10 Forum-Apprentice

Taky pořád nic...ID 17002054

Isaboo, Jana0104 and PennyPenguin like this.
  3. Jana10

Jana10 Forum-Apprentice

Moc moc moc moc děkuji.Kosatka už je moje.

4. PennyPenguin

Hi Jana

Mr Scorpion has just checked and we see that you have collected your Male Orca. He is waiting in your Ocean World Inventory Depot. You have not claimed the 5 x Ornaments yet.

Big hugs
    Penny (hug)(hug)

Isaboo, Jana0104 and Jana10 like this.
  5. Alexandra192

Alexandra192 Forum-Greenhorn

Už mám,dakujem.

6. tyuki

tyuki Junior Expert

Köszönöm Szépen Penny Pengui. Hála magának kaptam.

7. PennyPenguin

You are very welcome Alexandra.

Thank you for playing.

Always welcome Tyuki, enjoy the game

Big hugs
    Penny (hug)(hug)

Isaboo and Jana0104 like this.
  8. hudy536

hudy536 Someday Author

Tak kosatka i ornamenty už jsou v inventáři, také děkuji o).
    hudy536

9. Jana0104

Jana0104 Living Forum Legend

Práve som prišla z práce a doma na mňa čakala kosatkaaaaaaaaaaaa :D(party)(chuckle) Ďakujem za opravu (chuckle):inlove:

10. panda273

panda273 Someday Author

tak samec kosatky je doma, zdalipak k sobě dostane i samičku, aby nebyl smutný, osamocený? xD
    o víkendu zase něco na tu hromadu plyše přisypu - to by bylo, aby nebylo ;)

11. PennyPenguin

Hi Panda

Yes we all have to keep working hard and hopefully we can reach the top of Mount Plushmore and get that Female Orca.

We still have some time left to get there - so let's keep up the good work

Hugs
    Penny (hug)

12. -Zuzanaa-

-Zuzanaa- Forum-Greenhorn

Odměny vyzvednuty, děkuji.

13. PennyPenguin

You are very welcome Zuzanaa.

Enjoy the Event

Hugs
    Penny (hug)

14. Niki1919

Niki1919 Active Author

Koupeno dalších 10 000 papoušků, tak budu zase přidávat :D

Tak už je všech 10 000 papoušků v hoře. Kdo ještě plní? :)

Last edited: Mar 29, 2019
  15. Jana0104

Ahoj Niki, xD(wave)
    ja sa ešte stále snažím, keď mám čas, ale mám pocit, že už to všade tak utíchlo. Napísala som pred chvíľou príspevok aj do anglickej a španielskej sekcie, aby skúsili nakúpiť a predať aspoň po tisícke papagájov, ale neviem, či to ešte niekto bude čítať. Škoda, že ma to nenapadlo skôr.

Isaboo likes this.
  16. Jana0104

Tak som sa dobre strápnila na medzinárodnej úrovni, :confused::confused:

ale aspoň som dostala konečne oficiálnu odpoveď na moju otázku - na anglickom a španielskom fóre!
    Načo je nám tu naša sekcia, keď tu nikto ani neodpovie na základnú a najpodstatnejšiu otázku k akcii?! :rolleyes::rolleyes:

Končím s touto akciou a asi aj s touto hrou. Aj tak sa tú horu nikdy nepodarí dokončiť, tak k čomu je to dobré?!

Isaboo and PennyPenguin like this.
  17. Niki1919

Niki1919 Active Author

Tak jde skutečně o množství zvířat, nebo ne? Je pravda, že sem se admini nehrnou, aby odpovídali...
    Já už jsem také chtěla kolikrát končit, tak jsem se alespoň zařekla, že do hry už nedám ani kačku...
    Snad horu dotáhneme. Také mám pocit, že už je ticho po pěšině. Něco málo na hoře přibývá, ale jen pomalu. Hold to musí táhnout jen někdo a další čekají jako hyeny dole a prostě také dostanou odměnu. Udělala bych to tak, že každý musí přispět nějakým daným množstvím, aby odměny dostal, to by snad některé "hráče" motivovalo... I malý level si může dovolit koupit papoušky, sama nejsem mega level... Já mám za sebou něco přes 30 000 zvířat a jak bude čas, zase přispěju...

Jana0104, Isaboo and PennyPenguin like this.
  18. PennyPenguin

Hi there Jana (wave)

Our Czech/Slovak Moderator, Danda, like the rest of us is a volunteer and cannot always be here in the forum to help out all the time.

I do try to help when I can but I have to rely on Google Translate to help me to try to understand your questions.

In answer to your questions about Mount Plushmore, yes it is the actual Pet Penny amount that makes the level rise in Mount Plushmore. But, it is to be remembered that all donations are very important. A lot of parrots donated will count a lot towards the total in Mount Plushmore.

All of you are doing a wonderful job and showing a good community spirit.

Keep up the good work.

Thank you so much those of you who translate my posts and Mr Scorpion's posts to Czech and Slovak so that all our friends here can understand, this really is much appreciated.

Big hugs to you all
    Penny (hug)(hug)

Jana0104 likes this.
  19. PennyPenguin

Hi Niki (wave)

Thank you very much for donating all those parrots to Mount Plushmore. This is very important to the total collected and is a good contribution.

I hope that you and all our friends from the Czech and Slovak Republics keep up the fantastic work and keep those animals coming in.

Big hugs
    Penny (hug)(hug)

Jana0104 and Isaboo like this.
  20. SimonkaCuř

SimonkaCuř Forum-Greenhorn

Ahojky, padla tu otázka, zda přispívají i jiní hráči. Já myslím, že pokud tuto hru někdo hraje, tak určitě přispívá dle svých možností. Plyšová hora je hezké zpestření hry, ve které se jinak nic moc neděje. Já sama taky každý den přihodím zvířata, bohužel jsem nevěděla, že jde jen o počet a ne o hodnotu. Při přihazování zvířat ale nejde o peníze - těch mám více než dost a klidně bych je obětovala všechny, ale jde o čas. Neustále bourat chlívky, kupovat papoušky, krmit, bourat a teprve pak přihazovat je docela náročné na čas. Je snad nějaký jiný způsob, jak nakoupit zvířata a rovnou je vložit do společného ? A jinak velký obdiv a dík těm, kteří zvládnou odevzdat tak velké množství papoušků.

Jana0104 and Isaboo like this.

Share This Page